“Poltergeist” znów nastraszy widzów. Remake studia Amazon

Poltergeist
Poltergeist – remake studia Amazon w przygotowaniu / Foto: MGM/UA Entertainment Co., UIP

Seria “Poltergeist” od lat objęta jest suszą. Ostatnia część horrorowej franczyzy o paranormalnej tematyce ukazała się blisko dekadę temu – w 2015 roku. Wkrótce może to jednak ulec zmianie. Gigant branży rozrywkowej Amazon chce “odkurzyć” serię o nadnaturalnych objawieniach. Kiedy możemy liczyć, że ukaże się remake?

Poltergeist – nowa część serii powstanie dla studia Amazon

W minionym roku Amazon nabył prawa do licznych tytułów z katalogu MGM, płacąc za nie bajońską kwotę 8,5 mld dolarów. W ostatnim odcinku podcastu “The Hot Mic” dziennikarz filmowy John Sneider ujawnił, że istnieje sześć tytułów, które Amazon chce przywrócić na ekrany i nadał im charakter priorytetowy. Są to: film “Afera Thomas Crowna”, serial “Gwiezdne wrota”, a także serie filmowe – “RoboCop”, “Legalna blondynka”, “Rocky” i “Poltergeist” właśnie.

O nowej części “Legalnej blondynki” z Reese Witherspoon słyszymy już od dawna, a za decyzją o wskrzeszeniu serii o Rockym może stać sukces artystyczny, jaki odniósł wydany niedawno film “Creed III”. Jeśli chodzi o “Poltergeista”, Sneider podkreśla, że horror jest obecnie “modnym”, popłatnym gatunkiem i sam “Duch” jest jednym z kultowych dzieł w dorobku MGM. Sneider zaznacza jednak, że przygotowanie reboota może być problematyczne, bo w projekt musiałby zostać zaangażowany Steven Spielberg (współtwórca i producent oryginału z 1982 roku).

Pierwszy “Poltergeist” (w Polsce: “Duch”) ukazał się w czerwcu ’82 r. i został przebojem kinowym, zarabiając prawie 122 mln dolarów w światowych kinach. Był ósmym najbardziej kasowym filmem roku, zdobył też trzy nominacje do Oscara, w tym za efekty specjalne. Horror pociągnął za sobą dwa nakręcone w latach 80. sequele oraz remake Gila Kenana z 2015 roku, który był hitem w kinach, ale rozczarował krytyków filmowych.

“Na razie Amazon jedynie szuka najlepszego rozwiązania, jak doprowadzić te projekty do realizacji”, wyjaśnia John Sneider. “Przedstawiciele studia zastanawiają się, co chcą zrobić z ‘Poltergeistem’ i jak to zrobią.”

Previous Article
Schitt's Creek

Eugene Levy o przyszłości uwielbianego "Schitt's Creek". Będą nowe odcinki?

Next Article
Nosferatu Aaron Taylor-Johnson

Aaron Taylor-Johnson kręci remake "Nosferatu" z Robertem Eggersem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share