Aaron Taylor-Johnson kręci remake “Nosferatu” z Robertem Eggersem

Nosferatu Aaron Taylor-Johnson
Nosferatu – Aaron Taylor-Johnson dołącza do obsady / Foto: Wikimedia Commons

Rośnie obsada nowej wersji “Nosferatu”, którą przygotowuje Robert Eggers. Twórca “Czarownicy: Bajki ludowej z Nowej Anglii”, “Lighthouse” i niedawnego “Wikinga” zwerbował właśnie do współpracy Aarona Taylora-Johnsona – jednego z najbardziej rozchwytywanych aktorów swojego pokolenia. Obsadę wyczekiwanej produkcji Eggersa zasilają m.in. Willem Dafoe i Ralph Ineson.

Nosferatu Aaron Taylor-Johnson wystąpi w remake’u kultowego filmu grozy

Aaron Taylor-Johnson nie może narzekać na brak propozycji w ostatnim czasie. Zagrał w “Bullet Train” z Bradem Pittem, w “King’s Man: Pierwszej misji” z Ralphem Fiennesem, a do nadchodzących tytułów zasilających jego aktorskie CV należą: “The Fall Guy” z Ryanem Goslingiem, “Rothko” z Russellem Crowe’em i superprodukcja “Kraven the Hunter”. Teraz Taylor-Johnson podpisał też kontrakt na rolę w “Nosferatu” Roberta Eggersa. Obecnie nie wiemy jeszcze, jaką postać zagra.

Bill Skarsgård występuje w filmie w tytułowej roli Nosferatu/hrabiego Orloka. Sto lat temu wampira odegrał Max Schreck w klasycznym horrorze ekspresjonistycznym Friedricha Wilhelma Murnau. Obraz znajduje się już na etapie produkcji; zdjęcia ruszyły w tym miesiącu w Pradze. W obsadzie znajdują się także: Willem Dafoe (“Cień wampira”), Nicholas Hoult (“Mad Max: Na drodze gniewu”), Emma Corrin (“The Crown”), Ralph Ineson (“Zielony Rycerz. Green Knight”), Lily-Rose Depp (“Wilk”, “Król”) oraz Simon McBurney (“Teoria wszystkiego”, “Obecność 2”).

Eggers jest reżyserem, scenarzystą i producentem. Stanowisko producenckie zajmuje też Chris Columbus (“Harry Potter i Kamień filozoficzny”). Nowy “Nosferatu” pomyślany został jako gotycka opowieść o obsesji. Hrabia Orlok prześladuje pewną młodą kobietę, w której się zakochuje (w tej roli Depp). Akcja toczy się w Niemczech dziewiętnastego wieku.

Film od dłuższego czasu przechodzi przez turbulencje. W kwietniu minionego roku Robert Eggers tłumaczył w mediach, że nie czuje się godny tak wielkiego zaszczytu i ma wątpliwości, czy powinien reżyserować remake “Nosferatu”. Powiedział wtedy: “Zaczynam wierzyć, że F. W. Murnau nie chce, abym kręcił ten projekt. Jest mi ciężko, nie wiem, skąd bierze się to uczucie. Myślę, że duchy Murnau i Albina Grau próbują przekazać mi… że powinienem zostawić ten remake w spokoju.”

“Nosferatu – symfonia grozy” to ekspresjonistyczny, niemiecki horror, który był nieautoryzowaną adaptacją “Draculi” Brama Stokera i na przestrzeni lat stał się jednym z najbardziej ikonicznych, a przy tym wpływowych filmów o wampirach. Na razie nie wybrano daty premiery remake’u.

Previous Article
Poltergeist

"Poltergeist" znów nastraszy widzów. Remake studia Amazon

Next Article
Tom Sizemore nie żyje

Tom Sizemore nie żyje. Zmarł gwiazdor "Gorączki" i "Szeregowca Ryana"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share