Reklama

Bradley Cooper jako Frank Bullitt w nowym filmie Stevena Spielberga

Bradley Cooper jako Frank Bullitt
Bradley Cooper jako Frank Bullitt w filmie Spielberga / Foto: Wikimedia Comm.

Bradley Cooper otrzymał angaż do roli w nowym filmie Stevena Spielberga. Bohaterem nadchodzącego projektu ma być legendarny detektyw Frank Bullitt – w przeszłości tę rolę grał Steve McQueen. Czy Cooper dobrze odnajdzie się w roli po ikonie kina?

Bradley Cooper jako Frank Bullitt. Aktor wystąpi w nowej produkcji Spielberga

Scenariusz produkcji przygotowuje Josh Singer, który napisał też fabuły do takich dzieł jak “Spotlight”, “Piąta władza” i “Pierwszy człowiek”. Jest też autorem skryptu do dramatu biograficznego “Maestro” (reżyserowanego właśnie przez Coopera; premiera w grudniu).

“Bullitt” powstał już w 1968 roku – rolę detektywa zagrał ikoniczny aktor, Steve McQueen. Film Spielberga będzie ogniskował się wokół tej postaci, ale nie ma być remakiem; bardziej oryginalną produkcją dotyczącą Bullitta. W pierwowzorze McQueen wcielił się w detektywa chroniącego człowieka, który ma zeznawać przeciwko mafii. Nagle jednak ginie, w niejasnych okolicznościach – tak rozpoczyna się intryga kryminalna.

Za realizację nowego filmu o Bullitcie będzie odpowiedzialne studio Warner Bros. Projekt nie ma obecnie oficjalnego tytułu. Producentem będzie Bradley Cooper, a producentami wykonawczymi – syn Steve’a McQueen, Chad, oraz jego wnuczka, Molly.

Czytaj też: “Maestro” – zdjęcia z filmu. Bradley Cooper jako Leonard Bernstein

“Bullitt” z lat sześćdziesiątych przyniósł McQueenowi olbrzymią popularność i podniósł jego renomę jako aktora. W filmie znalazła się scena pościgu samochodowego, która uchodzi za jedną z najsłynniejszych w historii kina (do obejrzenia poniżej).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Quentin Tarantino

Quentin Tarantino wyreżyseruje serial dla... Netfliksa?

Next Article
Red Shirt Channing Tatum

Tatum zostanie nowym Jamesem Bondem. Tak jakby...

Related Posts
Total
4
Share