Bradley Cooper jako Frank Bullitt w nowym filmie Stevena Spielberga

Bradley Cooper jako Frank Bullitt
Bradley Cooper jako Frank Bullitt w filmie Spielberga / Foto: Wikimedia Comm.

Bradley Cooper otrzymał angaż do roli w nowym filmie Stevena Spielberga. Bohaterem nadchodzącego projektu ma być legendarny detektyw Frank Bullitt – w przeszłości tę rolę grał Steve McQueen. Czy Cooper dobrze odnajdzie się w roli po ikonie kina?

Bradley Cooper jako Frank Bullitt. Aktor wystąpi w nowej produkcji Spielberga

Scenariusz produkcji przygotowuje Josh Singer, który napisał też fabuły do takich dzieł jak “Spotlight”, “Piąta władza” i “Pierwszy człowiek”. Jest też autorem skryptu do dramatu biograficznego “Maestro” (reżyserowanego właśnie przez Coopera; premiera w grudniu).

“Bullitt” powstał już w 1968 roku – rolę detektywa zagrał ikoniczny aktor, Steve McQueen. Film Spielberga będzie ogniskował się wokół tej postaci, ale nie ma być remakiem; bardziej oryginalną produkcją dotyczącą Bullitta. W pierwowzorze McQueen wcielił się w detektywa chroniącego człowieka, który ma zeznawać przeciwko mafii. Nagle jednak ginie, w niejasnych okolicznościach – tak rozpoczyna się intryga kryminalna.

Za realizację nowego filmu o Bullitcie będzie odpowiedzialne studio Warner Bros. Projekt nie ma obecnie oficjalnego tytułu. Producentem będzie Bradley Cooper, a producentami wykonawczymi – syn Steve’a McQueen, Chad, oraz jego wnuczka, Molly.

Czytaj też: “Maestro” – zdjęcia z filmu. Bradley Cooper jako Leonard Bernstein

“Bullitt” z lat sześćdziesiątych przyniósł McQueenowi olbrzymią popularność i podniósł jego renomę jako aktora. W filmie znalazła się scena pościgu samochodowego, która uchodzi za jedną z najsłynniejszych w historii kina (do obejrzenia poniżej).

Previous Article
Quentin Tarantino

Quentin Tarantino wyreżyseruje serial dla... Netfliksa?

Next Article
Red Shirt Channing Tatum

Tatum zostanie nowym Jamesem Bondem. Tak jakby...

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share