Nicole Kidman i Jamie Lee Curtis w serialu kryminalnym Amazona

Kay Scarpetta Nicole Kidman
Kay Scarpetta Nicole Kidman i Jamie Lee Curtis w obsadzie serialu / Foto: Wikimedia Commons

Studio Blumhouse Television przygotowuje we współpracy z Amazonem serial “Kay Scarpetta”, który będzie bazował na serii książek kryminalnych autorstwa Patricii Cornwell. Obsadę odcinkowej produkcji zasiliły właśnie dwa nazwiska rodem ze szczytu aktorskiego Olimpu – Nicole Kidman oraz Jamie Lee Curtis.

Kay Scarpetta Nicole Kidman w roli tytułowej w nowym serialu kryminalnym

Bohaterką książek Cornwell jest Kay Scarpetta – lekarka sądowa z Wirginii oraz pracownica Virginian Medical Center. Postać ukazała się w ponad dwudziestu pięciu powieściach – począwszy od “Postmortem” z 1990 roku, a skończywszy na “Livid” z 2022. Rolę główną zagra w serialu Amazona i Blumhouse’a Nicole Kidman. Jamie Lee Curtis wcieli się w jej ekranową siostrę, Dorothy. Pierwsza z gwiazd jest laureatką Oscara. Druga ubiega się o tę nagrodę dzięki swojej kreacji w filmie “Wszystko wszędzie naraz”.

O powstaniu serialu na bazie wydawnictw Cornwell poinformowano po raz pierwszy w czerwcu 2021 roku – od tego czasu wciąż trwają prace przygotowawcze. Showrunnerką i scenarzystką projektu jest Elizabeth “Liz” Sarnoff, która pracowała między innymi przy serialach “Barry”, “Salem” czy “Zagubieni”. Była nominowana do Emmy; zdobyła trzy nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów.

W serialu Nicole Kidman wcieli się w cenioną patolog sądową – Kay Scarpetta wzorowana jest na postaci autentycznej, mianowicie doktor Marcelli Farinelli Fierro. Ponoć zamówiono już dwa sezony, z których każdy ma liczyć po osiem odcinków. Gotowy projekt ma ukazać się na platformie streamingowej Prime Video.

Czytaj też: Nicole Kidman zagra w serialu HBO o obłąkanej niani

Zarówno Curtis, jak i Kidman są także producentkami wykonawczymi “Kay Scarpetty”. Inni producenci to Per Saari, Jason Blum i Jeremy Gold. Warto zauważyć, że Curtis współpracowała już z Blumem i jego wytwórnią Blumhouse Productions, tworząc nową trylogię “Halloween”, gdzie grała waleczną Laurie Strode.

Patricia Cornwell wydaje się zachwycona faktem, że w adaptacji jej książek wystąpią Kidman i Curtis:

Previous Article
Ant Man i Osa: Kwantomania Zwiastun

"Ant Man i Osa: Kwantomania" - zwiastun superprodukcji z Paulem Ruddem

Next Article
Spuszczone ze smyczy Zwiastun

Will Ferrell odgryzie członka Willowi Forte. Zwiastun komedii "Spuszczone ze smyczy"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share