Nicole Kidman i Jamie Lee Curtis w serialu kryminalnym Amazona

Kay Scarpetta Nicole Kidman
Kay Scarpetta Nicole Kidman i Jamie Lee Curtis w obsadzie serialu / Foto: Wikimedia Commons

Studio Blumhouse Television przygotowuje we współpracy z Amazonem serial “Kay Scarpetta”, który będzie bazował na serii książek kryminalnych autorstwa Patricii Cornwell. Obsadę odcinkowej produkcji zasiliły właśnie dwa nazwiska rodem ze szczytu aktorskiego Olimpu – Nicole Kidman oraz Jamie Lee Curtis.

Kay Scarpetta Nicole Kidman w roli tytułowej w nowym serialu kryminalnym

Bohaterką książek Cornwell jest Kay Scarpetta – lekarka sądowa z Wirginii oraz pracownica Virginian Medical Center. Postać ukazała się w ponad dwudziestu pięciu powieściach – począwszy od “Postmortem” z 1990 roku, a skończywszy na “Livid” z 2022. Rolę główną zagra w serialu Amazona i Blumhouse’a Nicole Kidman. Jamie Lee Curtis wcieli się w jej ekranową siostrę, Dorothy. Pierwsza z gwiazd jest laureatką Oscara. Druga ubiega się o tę nagrodę dzięki swojej kreacji w filmie “Wszystko wszędzie naraz”.

O powstaniu serialu na bazie wydawnictw Cornwell poinformowano po raz pierwszy w czerwcu 2021 roku – od tego czasu wciąż trwają prace przygotowawcze. Showrunnerką i scenarzystką projektu jest Elizabeth “Liz” Sarnoff, która pracowała między innymi przy serialach “Barry”, “Salem” czy “Zagubieni”. Była nominowana do Emmy; zdobyła trzy nagrody Amerykańskiej Gildii Scenarzystów.

W serialu Nicole Kidman wcieli się w cenioną patolog sądową – Kay Scarpetta wzorowana jest na postaci autentycznej, mianowicie doktor Marcelli Farinelli Fierro. Ponoć zamówiono już dwa sezony, z których każdy ma liczyć po osiem odcinków. Gotowy projekt ma ukazać się na platformie streamingowej Prime Video.

Czytaj też: Nicole Kidman zagra w serialu HBO o obłąkanej niani

Zarówno Curtis, jak i Kidman są także producentkami wykonawczymi “Kay Scarpetty”. Inni producenci to Per Saari, Jason Blum i Jeremy Gold. Warto zauważyć, że Curtis współpracowała już z Blumem i jego wytwórnią Blumhouse Productions, tworząc nową trylogię “Halloween”, gdzie grała waleczną Laurie Strode.

Patricia Cornwell wydaje się zachwycona faktem, że w adaptacji jej książek wystąpią Kidman i Curtis:

Previous Article
Ant Man i Osa: Kwantomania Zwiastun

"Ant Man i Osa: Kwantomania" - zwiastun superprodukcji z Paulem Ruddem

Next Article
Spuszczone ze smyczy Zwiastun

Will Ferrell odgryzie członka Willowi Forte. Zwiastun komedii "Spuszczone ze smyczy"

Related Posts
Total
0
Share