Koniec zdjęć do “Piły 10”. Premiera coraz bliżej

Piła 10
Piła 10 – ukończono prace na planie / Foto: Twisted Pictures, Lions Gate

Ukończono zdjęcia do horroru “Piła 10”. Właśnie padł ostatni klaps na planie filmowym, o czym poinformował na Twitterze reżyser Kevin Greutert. Czas na etap postprodukcji, która potrwa do jesieni – światową premierę nowej odsłony “Piły” zaplanowano bowiem na 27 października 2023.

Piła 10 – padł ostatni klaps na planie zdjęciowym

Reżyserią “Piły 10” zajął się Kevin Greutert, twórca “Piły VI” (2009), “Piły 3D” (2010), “Klątwy Jessabelle” (2014) i “Mrocznych wizji” (2015). 57-latek zamieścił na Twitterze wpis, z którego wynika, że prace na planie nowej części dobiegły końca. Na tweet złożyły się zdjęcia z imprezy organizowanej na zakończenie prac. Greutert napisał:

— Właśnie zakończyliśmy zdjęcia do “Piły 10”. Chociaż wyzwań było sporo (“łatwe” filmy rzadko są czegoś warte), było to jedno z najbardziej satysfakcjonujących i epickich doświadczeń mojego życia. Aktorzy i członkowie ekipy realizacyjnej działali na pełnych obrotach, choć niemal każdy był nowicjuszem, jeśli chodzi o serię “Piła”. Ostatnie dwa tygodnie okresu produkcyjnego spędziłem z koronawirusem. Film niemal w całości kręciliśmy w różnych “drapieżnych” lokalizacjach w stolicy Meksyku. Drżę z podekscytowania na myśl o pracach montażowych nad filmem.

Czytaj też: “Skinamarink” – recenzja bez spoilerów. Horrorowe objawienie czy flaki z olejem?

W swoim tweecie Greutert napisał też, że prawdopodobnym – choć niepotwierdzonym wciąż na sto procent – tytułem filmu jest “Saw X”. Dodał również, że nowa odsłona serii to niejako “powrót do jej korzeni”, a scenariusz nazwał “prawdziwą bestią”.

Fabuła dziesiątej odsłony serii “Piła” jest na razie owiana tajemnicą, ale w filmie mają powrócić dwie znane – a właściwie kultowe – postacie: Tobin Bell jako John Kramer alias Jigsaw, a także Shawnee Smith jako Amanda Young. Obie prawdopodobnie pojawią się w scenach retrospekcyjnych. W filmie występują także Synnøve Macody Lund, Steven Brand, Michael Beach, Renata Vaca, Paulette Hernandez, Joshua Okamoto i Octavio Hinojosa. Scenariusz przygotowali Josh Stolberg i Peter Goldfinger. Dystrybucją kontynuacji zajmie się studio Lionsgate.

Poprzednia odsłona cyklu – “Spirala: Nowy rozdział serii ‘Piła'” – ukazała się w maju 2021 roku i nie odniosła sukcesu w kinach, zarabiając jedynie 40 mln dolarów dookoła świata. W filmie wystąpili Samuel L. Jackson i Chris Rock.

Previous Article
Benedict Cumberbatch w serialu Netflixa

Benedict Cumberbatch gwiazdą nowego serialu Netfliksa

Next Article
Krzyk Recenzja

Klasyka: „Krzyk” (1996). Recenzja monumentalnego slashera Wesa Cravena

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share