Benedict Cumberbatch gwiazdą nowego serialu Netfliksa

Benedict Cumberbatch w serialu Netflixa
Benedict Cumberbatch zagra w serialu Netflixa / Foto: “The Late Late Show with James Corden” – kanał na YouTubie

Ruszyły prace nad miniserialem “Eric”, który powstaje na zlecenie platformy Netflix. Benedict Cumberbatch (“Psie pazury”) wystąpi w nim w roli mściwego lalkarza, pogrążonego w depresji po utracie syna. Widowisko przygotuje Abi Morgan, laureatka nagrody Emmy za scenariusz “Czasu prawdy”.

Benedict Cumberbatch w serialu Netflixa pt. Eric

W serialu, którego akcja rozgrywa się na nowojorskim Manhattanie lat osiemdziesiątych, poznamy młodego chłopca, Edgara. Przepada on bez śladu w drodze do szkoły. Jego ojciec – marionetkarz Vincent – nie może poradzić sobie z poczuciem winy i smutku. Mężczyzna pracował przy realizacji kultowego programu telewizyjnego dla najmłodszych – “Good Day Sunshine”. Vincent powoli traci kontakt z rzeczywistością i zaprzyjaźnia się z Ericiem – potworem, którzy żyje pod łóżkiem Edgara.

“Eric” to brytyjska produkcja, do której zdjęcia kręcone są w Budapeszcie i Nowym Jorku. Projekt ogłoszono dwa lata temu, pierwszy klaps na planie padł w grudniu, a materiały realizowane będą do kwietnia. Poza Cumberbatchem w miniserialu wystąpią między innymi Jeff Hephner (“Oppenheimer”), Donald Sage Mackay (“Jack Ryan”), Gaby Hoffman, David Denman, Dan Fogler, Clarke Peters i Ivan Morris Howe (grający Edgara).

Scenariusz serialu to dzieło Abi Morgan, znanej między innymi z seriali “Rozstania” oraz “Wojna i miłość”. Reżyserią zajmie się Lucy Forbes, która pracowała przy innym serialu Netfliksa – “The End of the F***ing World”. Producentkami serialu są Morgan, Holly Pullinger i Lucy Dyke.

Według Abi Morgan serial “Eric” będzie mroczną i szaloną podróżą do Nowego Jorku lat osiemdziesiątych. W miniserialu podjęty zostanie też wątek epidemii AIDS, podobnie jak w niedawnym “American Horror Story: NYC” Ryana Murphy’ego. Na razie nie ujawniono daty premiery “Erica”.

Filmografię Benedicta Cumberbatcha zamyka superbohaterski blockbuster “Doktor Strange w multiwersum obłędu”, nagrodzony trzema nagrodami People’s Choice oraz jednym Saturnem.

Previous Article
Riddick: Furya

Ruszają prace nad "Riddickiem 4". Vin Diesel znów w roli głównej

Next Article
Piła 10

Koniec zdjęć do "Piły 10". Premiera coraz bliżej

Related Posts
Total
0
Share