“Wyrwa” – zwiastun thrillera z Kotem, Damięckim i Elerykiem

Wyrwa Zwiastun
Wyrwa Zwiastun filmu / Foto: Kino Świat, Canal+, Wiernik PRO

“Wyrwa” to obecnie najbardziej wyczekiwany polski film roku. Thriller kryminalny na kanwie książki Wojciecha Chmielarza zobaczymy już w drugiej połowie przyszłego miesiąca. W filmie główny bohater grany przez Tomasza Kota próbuje rozwikłać zagadkę śmierci swojej żony. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun “Wyrwy”.

Wyrwa Zwiastun dreszczowca z Tomaszem Kotem

Opis fabuły filmu “Wyrwa”:

— Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Tomasz Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Karolina Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Grzegorz Damięcki) – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił… (źródło: Kino Świat)

“Wyrwa” to produkcja spod szyldu CANAL+ Original, której reżyserem jest Bartosz Konopka – odpowiedzialny za seriale “Zachowaj spokój” i “W głębi lasu”. Twórca pozostał w mrocznym klimacie, kręcąc intrygujący, kryminalny thriller o zagadce dławiącej pewnego wdowca. Scenariusz, na podstawie książki Wojciecha Chmielarza, napisał Marcin Ciastoń (ostatnio: “Hiacynt”).

Konopka tak wypowiada się na temat filmu:

— Jest w “Wyrwie” coś ważnego o świecie i o nas samych. Odnalazłem w tej historii pewne elementy, które zainteresowały mnie osobiście, czyli temat kondycji mężczyzn we współczesnym świecie, ich sposobu radzenia sobie w trudnych sytuacjach. To nie jest jednak opowieść tragiczna, o żałobie, czy traumie, ale o próbie wyjścia z niej. Intryga kryminalna służy tutaj do tego, by dać bohaterom powód do działania; bo jeśli stanie się coś złego nie powinniśmy zapadać się w smutku i żalu, a właśnie działać, iść dalej.

W obsadzie filmu “Wyrwa” znajdują się Tomasz Kot, Grzegorz Damięcki, Karolina Gruszka, Olga Bołądź, Maria Pakulnis, Magdalena Schejbal oraz Konrad Eleryk, znany między innymi z “Furiozy” czy “Gejszy”.

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Dexter: New Blood Sezon 2

Nie będzie 2. sezonu serialu "Dexter: New Blood"

Next Article
Dave Bautista

Bautista chce grać w komediach romantycznych. Ma wielkie serce?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share