Tomasz Kot w roli czarodzieja – zwiastun “przebudzonej” wersji “Pana Kleksa”

Akademia pana Kleksa 2023 Zwiastun
Akademia pana Kleksa 2023 Zwiastun filmu / Foto: Next Film, Open Mind Prod.

Wygląda na to, że doczekaliśmy się “przebudzonej”, można powiedzieć, że woke wersji “Akademii pana Kleksa”. Brzmi abstrakcyjnie? Obejrzyjcie pierwszy zwiastun wideo tej adaptacji, w której rolę tytułową dostał Tomasz Kot. Zrozumiecie, o czym mowa. Widowisko fantasy zagości na ekranach w 2023 roku.

Akademia pana Kleksa 2023 Zwiastun filmu z Tomaszem Kotem

“Akademia pana Kleksa” bazuje, oczywiście, na książce dla dzieci autorstwa Jana Brzechwy, choć trzeba przyznać, że różni się od wcześniejszych ekranizacji z Piotrem Fronczewskim. Już teraz sprawia wrażenie dojrzalszej, może pochwalić się “niepolsko” wysokim budżetem.

Rolę po Fronczewskim przejmuje tym razem Tomasz Kot, choć jego starszy kolega po fachu też pojawia się w nowej wersji – grając postać doktora. Zamiast Adasia Niezgódki poznamy bohaterkę – Adę. W postać dziewczynki wcieliła się trzynastoletnia Antonina Litwiniak. W obsadzie znajduje się jeszcze Adrian Kłos (znany z filmów… Patryka Vegi); innych aktorów na razie nie ujawniono. Zobaczcie zapowiedź wideo. Zwiastun jest wizualnie bogaty i imponujący, efekty specjalne robią wrażenie.

Pierwotnie “Akademia pana Kleksa” miała ukazać się w kinach 5 stycznia 2024 roku. Obecnie szacuje się, że film trafi na duże ekrany dokładnie za rok, w grudniu 2023. Byłaby to idealna propozycja na przedświąteczny seans, a sam film wygląda, jakby z powodzeniem mógł zostać wydany też poza granicami naszego kraju.

Reżyserem nowej wersji “Akademii pana Kleksa” jest Maciej Kawulski. Co ciekawe w jego dorobku dominują “męskie”, ociekające przemocą tytuły: “Underdog” z Mamedem Chalidowem czy “Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. Scenariusz adaptacji przygotował Krzysztof Gureczny (“Singielka”, “Cisza nad rozlewiskiem”). Producentami są Tomasz Wardyn, Kawulski i Grzegorz Pietraszewski.

Będzie to pierwsza z dwóch części nowej “Akademii pana Kleksa”. Druga ukaże się prawdopodobnie w 2024 roku.

Previous Article
Jan Nowicki nie żyje

Jan Nowicki nie żyje. Zmarł gwiazdor filmów "Wielki Szu" oraz "Magnat"

Next Article
Brendan Fraser

Brendan Fraser miał idealną sylwetkę i zapłacił za to... zanikami pamięci

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share