Nie będzie 2. sezonu serialu “Dexter: New Blood”

Dexter: New Blood Sezon 2
Dexter: New Blood Sezon 2. anulowany / Foto: Showtime

“Dexter: New Blood” był jednym z najbardziej wyczekiwanych seriali 2021 roku. I choć okazał się hitem dla swojej stacji macierzystej, teraz okazuje się, że nie doczeka się 2. sezonu. Co wpłynęło na tę decyzję? Czy zobaczymy jeszcze Michaela C. Halla w roli Dextera Morgana?

Dexter: New Blood Sezon 2. serialu nie powstanie

Serial miał premierę w listopadzie 2021 roku, ale dopiero teraz dowiadujemy się, że nie powstanie jego 2. sezon – informacje przekazuje portal “TV Line”. Produkcja liczyła sobie dziesięć odcinków i była kontynuacją “Dextera” – hitu telewizji Showtime sprzed lat. Sequel również ukazał się na tej stacji; był emitowany do 9 stycznia 2022. Opowiadał o Dexterze Morganie, który ucieka ze słonecznego Miami do małej mieściny Iron Lake i przybiera zmienioną tożsamość (Jim Lindsay).

Portale filmowe i telewizyjne donoszą, że “Dexter: New Blood” był największym hitem w całej historii stacji Showtime, ale revival nie powróci z 2. sezonem. “TV Line” podaje, że kanał chce przywrócić postać Dextera widzom, ale w innym projekcie – być może na przykład prequelu oryginału. Tam poznalibyśmy młodszą wersję Morgana. Projekt “New Blood” jest najwyraźniej zakończony, pomimo cliffhangerowego zakończenia.

Serial “Dexter: New Blood” co tydzień gromadził łączną widownię sięgającą 8 mln na wszystkich platformach VOD. Dla Showtime’u sensownym posunięciem byłoby przywrócenie wątku Morgana choćby w osobnym projekcie. Wkrótce Showtime ma połączyć się z serwisem Paramount+.

Serial zdobył cztery nominacje do Saturnów, w tym za najlepszy serial z gatunku akcja/thriller oraz za rolę główną Michaela C. Halla. Wygrał też dwie statuetki Shorty (w tym w kategorii Best in Television).

W kontynuacji telewizyjnego przeboju grany przez Michaela C. Halla tytułowy bohater ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, żyjąc nowym życiem. W niewielkiej mieścinie nagle zaczyna dochodzić do brutalnych zbrodni. W serialu zobaczyliśmy m.in. Julię Jones, Jacka Alcotta, Jennifer Carpenter, Clancy’ego Browna, Johnny’ego Sequoyaha i Johna Lithgowa.

Niedawno anulowano też inny serial Showtime – “Let the Right One In”.

Previous Article
The Power Zwiastun

Toni Collette w zwiastunie serialu science-fiction od Prime Video

Next Article
Wyrwa Zwiastun

"Wyrwa" - zwiastun thrillera z Kotem, Damięckim i Elerykiem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share