Kot, Damięcki i Eleryk w thrillerze CANAL+ ORIGINAL – trwają prace nad filmem

Wyrwa Film
Wyrwa Filmowa adaptacja książki Wojciecha Chmielarza na etapie przygotowań / Foto: Kino Świat, CANAL+ ORIGINAL; Robert Pałka

Już w przyszłym roku ukaże się ekranizacja książki “Wyrwa” autorstwa Wojciecha Chmielarza – psychologicznego thrillera, który zachwycił czytelników. Film reżyseruje Bartosz Konopka, który przeniósł na ekrany telewizyjne bestsellery Harlana Cobena: “W głębi lasu” i “Zachowaj spokój”.

Wyrwa Filmowa adaptacja książki Wojciecha Chmielarza – ruszyły prace na planie

W serialu “W głębi lasu” zagrał zresztą Grzegorz Damięcki, którego zobaczymy także w nowej produkcji Konopki. Filmowa adaptacja przygotowana zostanie przez CANAL+ ORIGINAL we współpracy ze studiem Kino Świat. Poza Damięckim w obsadzie znajdują się Tomasz Kot, Karolina Gruszka, Olga Bołądź, Maria Pakulnis oraz Konrad Eleryk, znany między innymi z “Furiozy” czy “Gejszy”.

Kino Świat donosi, że prace nad filmem trwają w najlepsze. Premierę zaplanowano na pierwszą połowę przyszłego roku. Scenariusz przygotował Marcin Ciastoń (“Hiacynt”). Twórcy zapowiadają “Wyrwę” jako kino pełne zwrotów akcji i niespodzianek, a także mroczny thriller o miłości, rywalizacji, wreszcie zbrodni. Opis fabuły za studiem Kino Świat:

— Tajemniczy wypadek samochodowy zmienia całkowicie życie Maćka (Kot). W zdarzeniu ginie jego żona Janina (Gruszka). Najprawdopodobniej kobieta popełniła samobójstwo. Maciej nie ma jednak pojęcia, dlaczego do wypadku doszło pod Mrągowem, skoro Janina powiedziała, że jedzie na delegację do Krakowa. Pomyliła się? A może kłamała? Zrozpaczony mężczyzna wyrusza w podróż, aby rozwiązać zagadkę jej śmierci. Wkrótce trafia na trop niejakiego Wojnara (Damięcki) – aktora, którego podejrzewa o romans ze zmarłą żoną. Od tego momentu pytania zaczynają się mnożyć, a tragedia zmienia się w skomplikowaną zagadkę. Maciej dochodzi do wniosku, że być może w ogóle nie znał kobiety, którą poślubił…

W przeszłości Bartosz Konopka był nominowany do Oscara za realizacją krótkometrażowego dokumentu “Królik po berlińsku” (2009). Reżyser zapowiada, że w jego rękach powstanie film o “kondycji mężczyzn we współczesnym świecie”, a odtwórca roli przodującej, Tomasz Kot, obiecuje, że film będzie wyróżniał się “coenowskim sznytem”.

Źródło: Kino Świat

Previous Article
Night Sky Zwiastun

Zwiastun serialu "Night Sky" - nadchodzącej premiery na Prime Video

Next Article
Declan O'Brien nie żyje

Nie żyje Declan O'Brien - współtwórca serii "Droga bez powrotu"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share