Ben Affleck reżyserem nowego filmu z kanonu DCEU?

Ben Affleck wyreżyseruje film DC
Ben Affleck wyreżyseruje film DC / Foto: Wikimedia Commons

Czy Ben Affleck zostanie reżyserem kolejnego filmu z kanonu DCEU (DC Extended Universe)? Wygląda na to, że tak. James Gunn ujawnił, że spotkał się w tej sprawie z gwiazdorem “Ligi Sprawiedliwości” i “Zaginionej dziewczyny”.

Ben Affleck wyreżyseruje film DC Studios

James Gunn bardzo chętnie wdaje się w sesje Q&A na Twitterze, rozmawiając z fanami uniwersum DC. Jeden z internautów zadał mu pytanie w sprawie Bena Afflecka. Gunn stwierdził, że wczoraj spotkał się z aktorem w sprawie nowego projektu. Affleck nie byłby jednak jego gwiazdą – miałby ów film wyreżyserować. Wspiera go w tym studio DC Studios, przyklaskujące jego zapędom. Wygląda na to, że na razie nie chodzi jeszcze o żaden konkretny tytuł, a Gunn dołoży wszelkich starań, by dla Afflecka znaleziony został odpowiedni materiał pod reżyserię.

Oczywiście Ben Affleck jest jedną z flagowych gwiazd DC Extended Universe po tym, jak w 2016 roku wcielił się w Bruce’a Wayne’a alias Batmana w hicie kinowym “Batman v Superman: Świt sprawiedliwości”. Tę postać zagrał następnie: w “Legionie samobójców” (rola cameo), “Lidze Sprawiedliwości” (oraz w wersji rozszerzonej filmu), w “The Flash” z Ezrą Millerem, w “Aquamanie i Zaginionym Królestwie”. Dwa ostatnie tytuły doczekają się premiery w nadchodzącym roku.

Warto dodać, że Affleck ma spore doświadczenie reżyserskie. Nakręcił między innymi takie pozycje jak “Gdzie jesteś, Amando”, “Operacja Argo”, “Nocne życie” czy “Miasto złodziei”. W swoich filmach często porusza tematykę kryminalną i być może to wskazówka, jaki projekt znajdą dla 50-latka Gunn i przedstawiciele DC Studios.

Powrót Afflecka do roli Batmana – mianowicie w filmie, gdzie grałby rolę pierwszoplanową – wydaje się czasowo niemożliwy. Wszystko z powodu Roberta Pattinsona, który ostatnio wcielił się w tę postać i zachwycił swoim kunsztem krytyków. Pattinson zagra Bruce’a Wayne’a też w sequelu, który został oficjalnie potwierdzony podczas CinemaConu w kwietniu 2022.

Affleck nie podpisał jeszcze umowy na reżyserię filmu DCEU, ale powinno to nastąpić wkrótce.

Previous Article
Martwe zło 4 Nowe zdjęcie

Lewitujący demon i złowróżbny las: nowe zdjęcie z "Martwego zła 4"

Next Article
Henry Cavill nie powróci jako Superman

Henry Cavill jednak pożegna się z peleryną. Gunn szykuje inny film o Supermanie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share