“Mickey 17” – pierwsza zapowiedź wideo filmu sci-fi z Pattinsonem

Mickey 17 Zwiastun
Mickey 17 Zwiastun (teaser) / Foto: Warner Bros.

“Mickey 17”. Na ten film czekają wszyscy fani fantastyki naukowej i chyba kina w ogóle – w końcu to nowe dzieło Joon-ho Bonga, twórcy oscarowego hitu “Parasite”. Na ekranizację opowiadania Edwarda Ashtona będziemy musieli jeszcze trochę zaczekać – bo premiera dopiero w 2024 roku – ale w sieci ukazała się pierwsza zapowiedź wideo.

Mickey 17 Zwiastun (teaser) nowego filmu z Robertem Pattinsonem

Trudno nawet mówić tu o zwiastunie, bo na YouTubie pojawił się jedynie krótki teaser. Trwający około trzydzieści sekund klip przedstawia Roberta Pattinsona, który znajduje się wewnątrz ultranowoczesnej, kosmicznej kapsuły. Dwukrotnie nominowany do nagrody Independent Spirit 36-latek występuje w filmie w roli głównej, jako Mickey Barnes. W książce Ashtona tytułowy Mickey bez ustanku wysyłany jest na misję samobójczą, a potem odradza się na nowo. Postanawia zbuntować się władzy i żyje w ukryciu.

Widowisko fantastycznonaukowe ukaże się na dużych ekranach dzięki studiu Warner Bros. Pictures. Premiera jest dość odległa – zaplanowano ją na 29 marca 2024 roku. Daleka przyszłość sama w sobie!

Poza Robertem Pattinsonem w filmie “Mickey 17” grają także Toni Collette (“Dziedzictwo. Hereditary”), Mark Ruffalo (“Projekt Adam”), Steven Yeun (“The Walking Dead”), Naomi Ackie (“The End of the F***ing World”) oraz Holliday Grainger (“Tulipanowa gorączka”). Scenariusz fantastycznonaukowej superprodukcji przygotował sam reżyser Joon-ho Bong – twórca “Parasite”, “Snowpiercera: Arki przyszłości” oraz filmu Netfliksa “Okja”.

Bong odnosi coraz większe i coraz bardziej imponujące sukcesy w światowym kinie. W 2020 roku czasopismo “Time” wpisało 52-latka na listę stu najbardziej wpływowych ludzi świata. Producentami “Mickey 17” są Bong, Dede Gardner, Jeremy Kleiner i Dooho Choi.

Czytaj też: Reżyser “Brokeback Mountain”, Ang Lee, nakręci filmową biografię Bruce’a Lee

Previous Article
Wielka ucieczka Zwiastun

"Wielka ucieczka" - zwiastun filmu z gwiazdą "Gry o tron", Johnem Bradleyem

Next Article
Kirstie Alley nie żyje

Kirstie Alley nie żyje. Zmarła gwiazda serii "I kto to mówi"

Related Posts
Total
0
Share