James Gunn stanowczo zaprzecza: “Green Lantern 2” nie powstanie

Green Lantern 2 nie powstanie
Green Lantern 2 nie powstanie / Foto: Warner Bros., DC

James Gunn to reżyser, który chętnie wchodzi w interakcję ze swoimi fanami w mediach społecznościowych. Niedawno poinformował, że Henry Cavill wciąż jest dużym priorytetem dla filmowego uniwersum DC – może nawet największym. Gunn w podobnym tonie odniósł się też do postaci Zielonej Latarni i sequela filmu “Green Lantern” z Ryanem Reynoldsem. Co powiedział?

Green Lantern 2 nie powstanie. James Gunn o anulowanym sequelu

W ubiegłym miesiącu James Gunn został współzarządzającym DC Studios. Niedawno kultowy reżyser wdał się w pogawędkę ze swoimi fanami na Twitterze, gdzie odpowiedział na kilka ich pytań. Zapytano go, czy Ryan Reynolds ma szansę powrócić w roli Zielonej Latarni w długo wyczekiwanym sequelu filmu z 2011 roku. Niestety, 56-latek nie miał dla nikogo dobrych wieści i powiedział: “To nie byłby priorytet dla mnie i nie byłby jeszcze bardziej dla Ryana Reynoldsa”.

Wygląda na to, że “Green Lantern” nie doczeka się kontynuacji. Przypomnijmy: film ukazał się w czerwcu 2011 roku i poniósł klapę finansową. Kosztował 200 mln dolarów, a przyniósł zyski wynoszące zaledwie 219,9 mln USD. Obraz nie spodobał się krytykom (26 proc. pozytywnych recenzji na Rotten Tomatoes), ani widzom (45 proc. pozytywnych głosów użytkowników w tym samym serwisie). Zdobył nominację do antynagrody Golden Schmoes jako najgorsza produkcja roku.

O sequelu rozpoczęto informować już w 2010 roku, przed premierą filmu, a Martin Campbell powiedział, że chętnie nakręci trylogię o Zielonej Latarni. Michael Goldenberg napisał nawet scenarisuz sequela. Niestety, już jesienią kolejnego roku studio Warner Bros. zrezygnowało z tych planów, zawiedzione wynikami finansowymi swojej superprodukcji.

Później planowano jeszcze realizację reboota od Davida S. Goyera, który też nie doszedł do skutku; miał również powstać dziesięcioodcinkowy serial “Green Lantern” dla HBO Max. Wypowiedź obecnego współzarządzającego DC Studios nie pozostawia jednak złudzeń i wygląda na to, że “Zielona Latarnia 2” po prostu nie powstanie – w żadnej formie.

James Gunn zaprzeczył też, jakoby wskrzeszeniem serii był zainteresowany Zack Snyder.

Previous Article
Taylor Swift debiutuje jako reżyserka

Taylor Swift wyreżyseruje swój pierwszy film pełnometrażowy

Next Article
Wredne dziewczyny Reboot

"Wredne dziewczyny" jednak powrócą - w formie filmowego musicalu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share