Matt Damon i Ben Affleck zagrają w filmie o Michaelu Jordanie i Sonnym Vaccaro

Matt Damon i Ben Affleck
Matt Damon i Ben Affleck szykują nowy, wspólny film / Foto: Wikimedia Comm.

Matt Damon i Ben Affleck znów przymierzają się do współpracy. Panowie połączą siły na planie filmu o tematyce sportowej. Będzie to biografia Sonny’ego Vaccaro, dzięki któremu Michael Jordan podpisał kontrakt z firmą Nike.

Matt Damon i Ben Affleck w filmie biograficznym o Sonnym Vaccaro

W rękach Damona i Afflecka powstanie projekt o Sonnym Vaccaro. To pochodzący z Kalifornii były dyrektor marketingu przedsiębiorstwa Nike, który w przeszłości był bohaterem dokumentów sportowych (m.in. dla stacji ESPN). Biograficzna produkcja skupi się na drodze Vaccaro na sam szczyt sportowego światka, a jednym z wątków będą próby zwerbowania Michaela Jordana przez Nike’a. W przyszłości legendarny koszykarz stał się jednym ze stałych współpracowników firmy i spowodował, że przemysł sportowego obuwia dosłownie “eksplodował”.

Michael Jordan przedstawiony zostanie w filmie jako “mityczny bohater”, który prawdopodobnie nie pojawi się w żadnej scenie, choć będzie miał kluczowe znaczenie dla fabuły. Matt Damon zagra rolę Sonny’ego Vaccaro, a Ben Affleck będzie Philem Knightem (biznesmenem, współzałożycielem Nike). Obaj panowie napiszą scenariusz filmu i go wyprodukują. Affleck będzie piastował stanowisko reżyserskie.

Projekt nie ma obecnie tytułu i nie wiadomo, kiedy ruszą prace na planie zdjęciowym.

Czytaj też: Apple chce odkupić “samochodowy” film z udziałem Brada Pitta i Lewisa Hamiltona

Previous Article
Suicide for Beginners Zwiastun

Zwiastun filmu "Suicide for Beginners". Sid Haig w swojej ostatniej roli

Next Article
Robert Eggers

Robert Eggers nawiedzany przez ducha Friedricha Wilhelma Murnau. "Nie nakręcę «Nosferatu»"

Related Posts
Total
0
Share