Daniel Craig w roli queerowej w nowym projekcie Luki Guadagnino

Luca Guadagnino i Daniel Craig
Luca Guadagnino i Daniel Craig podejmą współpracę / Foto: Wikimedia Comm.; Metro-Goldwyn-Mayer, Columbia Pictures, Sony

Luca Guadagnino dopiero co zaszokował widzów swoim “romantycznym horrorem” “Do ostatniej kości” (oryg. “Bones and All”), a już planuje kolejny projekt. Ponoć chce nakręcić z Danielem Craigiem adaptację powieści “Pedał” autorstwa Williama S. Burroughsa. Reżyser zaczął już zbierać środki na sfinansowanie filmu.

Luca Guadagnino i Daniel Craig przygotują razem adaptację powieści Queer Burroughsa

Powieść “Queer” ukazała się oryginalnie w 1985 roku, a w Polsce – osiem lat później nakładem Phantom Press. Książka pisana była między 1951 a ’53 rokiem, lecz wyszła dopiero wiele lat później. Jej bohater, William Lee, jest homoseksualistą, który przeprowadza się z Nowego Jorku do Meksyku i tam nawiązuje ambiwalentną znajomość z młodszym od siebie Gene’em, który biernie mu się oddaje. Powieść stanowi kontynuację legendarnego “Ćpuna” Burroughsa.

Czytaj też: Gael García Bernal jako “Liberace świata wrestlingu” w filmie Amazon Prime Video

W przeszłości adaptację powieści miał nakręcić Steve Buscemi, a scenariusz przygotował Oren Moverman; projekt nie doszedł jednak do skutku. Luca Guadagnino jest znany z tego, że lubi żonglować kilkoma szykowanymi projektami jednocześnie. Na początku roku informował, że nakręci filmową biografię Audrey Hepburn z Rooney Marą w roli głównej. Nie wiadomo, który film będzie miał “pierwszeństwo” – ten czy “Queer”. Możliwe, że ten drugi, bo biografia Hepburn nadal nie znalazła swojego scenarzysty.

“Queer” to jak na razie projekt czysto hipotetyczny, ale brzmi jak jedno z ważniejszych wydarzeń na filmowej mapie, jeśli dojdzie do skutku. Daniel Craig zagrał postać gejowską w sequelu komedii kryminalnej “Na noże”. Wcześniej wystąpił też w telewizyjnym filmie o tematyce queerowej pt. “Love Is the Devil. Szkic do portretu Francisa Bacona”. Zapomnianą dziś produkcję Johna Maybury’ego uświetniły role Tildy Swinton, Dereka Jacobiego i Anne Lambton.

Filmowi “Bones and All” Luki Guadagnino wróży się, że dostanie parę nominacji do Oscarów.

Previous Article
Godziny szczytu 4

Jackie Chan zapowiada nadejście "Godzin szczytu 4". Wybrano reżysera

Next Article
Shawnee Smith

Shawnee Smith powróci jako Amanda Young w "Pile 10"?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share