Daniel Craig w roli queerowej w nowym projekcie Luki Guadagnino

Luca Guadagnino i Daniel Craig
Luca Guadagnino i Daniel Craig podejmą współpracę / Foto: Wikimedia Comm.; Metro-Goldwyn-Mayer, Columbia Pictures, Sony

Luca Guadagnino dopiero co zaszokował widzów swoim “romantycznym horrorem” “Do ostatniej kości” (oryg. “Bones and All”), a już planuje kolejny projekt. Ponoć chce nakręcić z Danielem Craigiem adaptację powieści “Pedał” autorstwa Williama S. Burroughsa. Reżyser zaczął już zbierać środki na sfinansowanie filmu.

Luca Guadagnino i Daniel Craig przygotują razem adaptację powieści Queer Burroughsa

Powieść “Queer” ukazała się oryginalnie w 1985 roku, a w Polsce – osiem lat później nakładem Phantom Press. Książka pisana była między 1951 a ’53 rokiem, lecz wyszła dopiero wiele lat później. Jej bohater, William Lee, jest homoseksualistą, który przeprowadza się z Nowego Jorku do Meksyku i tam nawiązuje ambiwalentną znajomość z młodszym od siebie Gene’em, który biernie mu się oddaje. Powieść stanowi kontynuację legendarnego “Ćpuna” Burroughsa.

Czytaj też: Gael García Bernal jako “Liberace świata wrestlingu” w filmie Amazon Prime Video

W przeszłości adaptację powieści miał nakręcić Steve Buscemi, a scenariusz przygotował Oren Moverman; projekt nie doszedł jednak do skutku. Luca Guadagnino jest znany z tego, że lubi żonglować kilkoma szykowanymi projektami jednocześnie. Na początku roku informował, że nakręci filmową biografię Audrey Hepburn z Rooney Marą w roli głównej. Nie wiadomo, który film będzie miał “pierwszeństwo” – ten czy “Queer”. Możliwe, że ten drugi, bo biografia Hepburn nadal nie znalazła swojego scenarzysty.

“Queer” to jak na razie projekt czysto hipotetyczny, ale brzmi jak jedno z ważniejszych wydarzeń na filmowej mapie, jeśli dojdzie do skutku. Daniel Craig zagrał postać gejowską w sequelu komedii kryminalnej “Na noże”. Wcześniej wystąpił też w telewizyjnym filmie o tematyce queerowej pt. “Love Is the Devil. Szkic do portretu Francisa Bacona”. Zapomnianą dziś produkcję Johna Maybury’ego uświetniły role Tildy Swinton, Dereka Jacobiego i Anne Lambton.

Filmowi “Bones and All” Luki Guadagnino wróży się, że dostanie parę nominacji do Oscarów.

Previous Article
Godziny szczytu 4

Jackie Chan zapowiada nadejście "Godzin szczytu 4". Wybrano reżysera

Next Article
Shawnee Smith

Shawnee Smith powróci jako Amanda Young w "Pile 10"?

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share