Rooney Mara w roli Audrey Hepburn. Luca Guadagnino nakręci film biograficzny o życiu aktorki

Rooney Mara jako Audrey Hepburn
Rooney Mara jako Audrey Hepburn – nowa biografia na horyzoncie / Foto Prime: Wikimedia Commons

Rooney Mara (“Dziewczyna z tatuażem”) podpisała kontrakt na rolę w nowym filmie biograficznym. Aktorka wystąpi w nim jako legenda kina Audrey Hepburn. Projekt powstanie dla przedsiębiorstwa Apple.

Rooney Mara jako Audrey Hepburn – nowa biografia na horyzoncie

Za reżyserię filmu odpowiedzialny będzie Luca Guadagnino – nominowany do Oscara za melodramat “Tamte dni, tamte noce”. Scenariusz przygotował Michael Mitnick, którego dorobek zasilają takie tytuły jak “Vinyl” czy “Dawca pamięci”. Rooney Mara nie tylko zagra główną rolę, ale będzie też jedną z producentek.

Realizacją filmowej biografii zajmie się Apple Studios. Na razie nie wybrano innych członków obsady. Występ Mary w roli przodującej może okazać się dla niektórych zaskoczeniem. 36-letnia aktorka najbardziej kojarzona jest bowiem z kreacją Lisbeth Salander w “Dziewczynie z tatuażem” – w filmie pojawiła się jako twarda hakerka, której twarz zrobi piercing i przesadny makijaż. Audrey Hepburn była natomiast ikoną kobiecości.

Hepburn była aktorką filmową i teatralną, a także działaczką humanitarną. Dała poznać się dzięki kreacjom w takich filmach, jak “Śniadanie u Tiffany’ego”, “Doczekać zmroku” czy “Sabrina”. Jest dziś jedną z szesnastu osób, które wyróżniono “złotą czwórką” nagród: Oscarem, statuetkami Grammy, Emmy i Tony. Organizacja American Film Institute uznała Hepburn za trzecią najlepszą aktorkę tzw. Złotej Ery Hollywood.

Film w reżyserii Guadagnino nie jest jedyną wysokobudżetową biografią o wybitnych przedstawicielach showbiznesu, jaka obecnie powstaje. Niedawno informowaliśmy, że Chris Evans zagra ikonę musicalu Gene’a Kelly’ego, a Tom Holland otrzymał angaż do roli Freda Astaire’a.

Previous Article
Wes Anderson i Benedict Cumberbatch

Benedict Cumberbatch w nowym widowisku Wesa Andersona - adaptacji prozy Roalda Dahla

Next Article
Koszmar minionego lata anulowany

Amazon Prime Video: serialowy "Koszmar minionego lata" anulowany po 1. sezonie

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share