Gael García Bernal jako “Liberace świata wrestlingu” w filmie Prime Video

Cassandro Gael García Bernal
Cassandro – Gael García Bernal na zdjęciu z filmu / Foto: Twitter.com/AmazonStudios; Prime Video, Double Hope Films

Platforma Amazon Prime Video udostępniła pierwsze zdjęcie z filmu “Cassandro”, na którym widzimy aktora Gaela Garcíę Bernala jako bohatera tytułowego. Cassandro – właściwie Saúl Armendáriz – jest meksykańskim wrestlerem, który otwarcie przyznaje się do swojej homoseksualności. Premiera filmu już na początku 2023 roku.

Cassandro Gael García Bernal zagrał gejowskiego wrestlera z Meksyku

Na pierwszym oficjalnym zdjęciu z projektu Amazona widzimy głównego bohatera na ringu wrestlerskim. Szczególną uwagę zwraca jego kostium w panterkę, a pozycja, jaką przybrał, sugeruje, że właśnie odniósł wielkie sportowe zwycięstwo. Główną rolę gra Gael García Bernal, zdobywca Złotego Globu za kreację w serialu “Mozart w miejskiej dżungli”, a także laureat dwóch nominacji do nagrody BAFTA.

Tytułowy Cassandro to zapaśnik występujący w meksykańskiej odmianie wrestlingu o nazwie lucha libre. “Zabawa” polega najczęściej na tym, że luchador chroni swoją tożsamość, nosząc maskę. Dla Cassandro ta nie jest jednak potrzebna, bo jest on dumny ze swojej inności. Pochodzący z El Paso wrestler stał się ikoną w swoim sporcie i inspiracją dla osób LGBTQ. Często nazywany jest “Liberace’m świata wrestlingu”.

W przeszłości powstał już film dokumentalny o Meksykaninie – “Cassandro the Exotico!” w reżyserii Marie Losier. Fabułę dla Prime Video nakręcił natomiast Roger Ross Williams. Również związany jest on z branżą dokumentalną; jego film “Muzyka Prudence” (2010) zdobył Oscara, a “Życie animowane” (2016) było to tego lauru nominowane.

Poza Gaelem Garcíą Bernalem w filmie grają także: Raúl Castillo (“Spojrzenia”, “Armia umarłych”), Joaquín Cosio (“Quantum of Solace”), Andrea Pazmino, Mark Vasconcellos, Yaliza Burgos i Emily Van Raay. Scenariusz przygotowali Roger Ross Williams i David Teague (“Odejście”).

Premiera filmu “Cassandro” odbędzie się w styczniu podczas Sundance Film Festival. Biograficzna produkcja ma ukazać się na platformie Prime Video w okolicy 2023 roku.

Inną wrestlerską produkcją, która czeka na premierę, jest “The Iron Claw” Seana Durkina z Zaciem Efronem.

Previous Article
The Palace Hugh Grant

Hugh Grant u boku Kate Winslet w nowym serialu HBO

Next Article
The Old Guard 2

"The Old Guard 2": Theron informuje o zakończeniu prac na planie

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share