Kirstie Alley nie żyje. Zmarła gwiazda serii “I kto to mówi”

Kirstie Alley nie żyje
Kirstie Alley nie żyje / Foto: Wikimedia Comm.

Kirstie Alley nie żyje. W wieku siedemdziesięciu jeden lat zmarła amerykańska aktorka filmowa i telewizyjna, gwiazda serii komediowej “I kto to mówi”, a także “Star Treka II” czy “Wioski przeklętych”. Była ikoną kina; była laureatką Złotego Globu i nagród Emmy.

Kirstie Alley nie żyje. Zmarła gwiazda I kto to mówi oraz Zdrówka

Kirstie Alley urodziła się w miejscowości Wichita na początku lat pięćdziesiątych. Karierę aktorską rozpoczęła w 1978 roku od epizodu w serialu “Quark”, a już trzy lata później zaliczyła swój filmowy debiut. I to jaki – zagrała porucznik Saavik, która dowodzi statkiem USS Enterprise, w hitowym filmie science-fiction “Star Trek II: Gniew Khana” Nicholasa Meyera. Na planie poznała Williama Shatnera i Leonarda Nimoya; sam film zarobił blisko 100 mln dolarów w notowaniach box office’u.

Dobrze oceniona kreacja przyniosła Alley nominację do nagrody Saturna w kategorii najlepsza aktorka drugoplanowa. Kolejnym dużym sukcesem w karierze aktorki był występ w sitcomie “Zdrówko” (“Cheers”). Między 1987 a 1993 rokiem Alley pojawiła się w niemal stu pięćdziesięciu odcinkach tej hitowej produkcji komediowej, wcielając się w Rebeccę Howe. Dzięki kreacji zdobyła Złoty Glob, nagrodę Emmy oraz była trzykrotnie nominowana do statuetki American Comedy Award.

Alley grała też Molly Jensen (później Ubriacco) w trzech komediach z serii “I kto to mówi”, gdzie była ekranową ukochaną Johna Travolty. Wystąpiła w “Wiosce przeklętych” legendarnego reżysera Johna Carpentera, w komedii familijnej “Czy to ty, czy to ja?” z udziałem sióstr Mary-Kate i Ashley Olsen, w “Przejrzeć Harry’ego” Woody’ego Allena, w “Zabójczej piękności” wraz z Kirsten Dunst i Brittany Murphy czy w “Rodzinnych grzechach”.

Na mniejszym ekranie uświetniała swoją obecnością takie produkcje jak “Statek miłości”, “Północ – Południe”, “Skrzydła”, “Autostopowicz”, “Dharma i Greg” czy wreszcie “Królowe krzyku” Ryana Murphy’ego.

Kirstie Alley zmarła w wyniku nowotworu, mając 71 lat. W oświadczeniu rodziny aktorki pisano, że nowotwór został wykryty stosunkowo niedawno. W mediach społecznościowych żal z powodu odejścia Alley wykazali między innymi John Travolta, Ted Danson, Rhea Perlman oraz Kelsey Grammer.

Previous Article
Mickey 17 Zwiastun

"Mickey 17" - pierwsza zapowiedź wideo filmu sci-fi z Pattinsonem

Next Article
My i wy Zwiastun

Eddie Murphy i Jonah Hill w zwiastunie filmu Netfliksa "My i wy"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share