Filmy

„Bez twarzy 2” – powstaje sequel filmu z Travoltą i Cage’em. Autor scenariusza opowiada o projekcie

Studio Paramount Pictures przymierza się do realizacji filmu „Bez twarzy 2”, kontynuacji hitowego thrillera z 1997 roku. Oryginał wyreżyserował John Woo. Za „dwójkę” odpowiedzialny będzie Adam Wingard („Godzilla vs. Kong”).

Bez twarzy 2 – Simon Barrett o filmie

Na temat projektu wypowiedział się Simon Barrett, który jest autorem scenariusza. Barrett i Wingard współpracowali łącznie przy ponad dziesięciu produkcjach – należą do nich „Blair Witch”, „Gość” i „Następny jesteś ty”. W rozmowie z serwisem „ComicBook” autor fabuły ujawnił:

— Powstał już scenariusz, a my dokonujemy poprawek. Jesteśmy podekscytowani na myśl o nowym kierunku. Paramount i producent Neil Moritz są po naszej stronie. Mnie i Adamowi aż dwa lata zajęło zdobywanie uwagi studia. Nasz pomysł na projekt „Bez twarzy 2” był mylący, a pracownicy wytwórni mówili nam: „To, co chcecie przekazać, jest fajne, ale czy możecie wyjaśnić szczegóły – np. kto nosi czyją twarz w danej scenie?”

Ponoć Paramount zapłacił Barrettowi i Wingardowi za przygotowanie 35-stronicowego scenopisu, który nie był tak zagmatwany, jak poprzednia wersja skryptu.

— Pracownicy studia bardzo ekscytują się naszym projektem, do czego nie jestem przyzwyczajony. Myślę, że może być to spowodowane tym, jaki sukces odniósł poprzedni film mojego kumpla Adama.

Mowa, oczywiście, o superprodukcji „Godzilla vs. Kong”, która zainkasowała dotąd 467,8 mln dolarów w światowych kinach i była wielkim przebojem wśród subskrybentów HBO Max.

Pierwszy film z serii, „Bez twarzy”, opowiadał o agencie FBI, który przejmuje tożsamość zabójcy własnego syna. Obraz, w którym role główne zagrali John Travolta i Nicolas Cage, okazał się wielkim sukcesem kasowym.

Comments are closed.

Czytaj dalej

Więcej z:Filmy