7. rocznica śmierci Leonarda Nimoya. Aktora uhonorował m.in. William Shatner

Leonard Nimoy
Leonard Nimoy – Shatner wspomina aktora / Foto Prime: NBC, Paramount Television

27 lutego 2015 roku zmarł aktor charakterystyczny, Leonard Nimoy. Odtwórca roli kapitana Spocka w kultowym serialu “Star Trek” (oraz późniejszych filmach) na stałe zapisał się w kartach kinematografii, jak i historii telewizji. Siedem lat po jego śmierci hołd gwiazdorowi złożył William Shatner.

Shatner wspomina Leonarda Nimoya w 7. rocznicę jego śmierci

Leonard Nimoy zmarł siedem lat temu w wieku 83 lat. Wywodził się z rodziny o żydowskich korzeniach (jego rodzice byli imigrantami z ukraińskiego Zasławia), a karierę w Hollywood rozpoczął w latach pięćdziesiątych. W Stanach Zjednoczonych szukał lepszego życia – podobnie jak jego rodzice – i udało mu się je odnaleźć.

Debiutował niewielką rolą w komedii “Queen of the Day” Arthura Lubina, ale przełom w jego karierze przyszedł w 1966 roku, kiedy otrzymał angaż do serialu science-fiction “Star Trek” (później – “Star Trek: Seria oryginalna”). Wystąpił w siedemdziesięciu dziewięciu odcinkach. Rolę Spocka – komandora statku naukowo-badawczego – powtórzył następnie w kilku filmach kinowych.

W siódmą rocznicę śmierci Leonarda Nimoya hołd gwiazdorowi złożyło wielu aktorów i celebrytów. Ale nie tylko oni. Syn ekranowego Spocka, Adam Nimoy, napisał w mediach społecznościowych, że pamięć po jego ojcu będzie żyła wiecznie. Pisarz Jay Stobie zwrócił uwagę na fakt, który obecnie, w czasie inwazji Rosji m.in. na Kijów, nie powinien być dla nikogo obojętny – że rodzina cenionego aktora była przesiedleńcami właśnie z Ukrainy.

Hołd Nimoyowi złożył też jego przyjaciel – aktor William Shatner, na Twitterze. Obaj grali role pierwszoplanowe w serialowym “Star Treku”.

Leonarda Nimoya upamiętnia film dokumentalny “Z miłości do Spocka” (2016), dostępny na Netfliksie.

Previous Article
Chucky Sezon 2

Trwają prace nad 2. sezonem "Chucky'ego". Pojawił się pierwszy plakat

Next Article
Indiana Jones 5 Koniec zdjęć

"Indiana Jones 5" - padł ostatni klaps na planie zdjęciowym

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share