“Easy Rider” doczeka się reboota. “Reimaginacja” kultowego filmu drogi

Easy Rider Reboot
Easy Rider Reboot filmu w przygotowaniu / Foto: Columbia, Raybert Prod., Pando Company Inc.

Powstanie reboot klasycznego amerykańskiego filmu drogi “Swobodny jeździec”, znanego szerzej pod oryginalnym tytułem “Easy Rider”. Na razie nie wybrano jeszcze obsady nowej wersji, ale projekt już teraz cieszy się wielkim zainteresowaniem fanów oryginału. Czy taki reboot może się udać?

Easy Rider Reboot klasycznego filmu drogi w przygotowaniu

Projekt znajduje się na wczesnym etapie przygotowań. Producentami nowej wersji znanego dramatu będą Maurice Fadida i Eric B. Fleischman. Wiadomo, że “Easy Rider” będzie “reimaginacją” oryginału z lat sześćdziesiątych, dostosowaną jednak do współczesności. Obecnie trwają poszukiwania reżysera oraz scenarzysty. Ma to być reboot przypominający serię “Creed”, która bazuje na oryginalnych filmach o Rockym Balboa.

“Swobodny jeździec” z 1969 roku był filmem drogi, którego bohaterami byli hippisi poszukujący wolności i indywidualizmu. Mistrzowskie kreacje w filmie stworzyli Dennis Hopper i Peter Fonda – także scenarzyści. Obsadę uzupełniali Karen Black i Jack Nicholson, w równie doskonałych rolach. Obraz przedstawił zmieniający się krajobraz społeczno-polityczny w Stanach Zjednoczonych, a historię opowiedziano z perspektywy niepokornych, ale równie postępowych młodych ludzi. Niektórzy krytycy nazywają “Easy Ridera” “epopeją motocyklową”.

Kosztujący niespełna 400 tys. dolarów projekt zarobił na całym świecie 60 mln USD. “Easy Rider” zebrał mnóstwo prestiżowych wyróżnień. Był nominowany do Oscara w dwóch kategoriach (w tym za scenariusz); na festiwalu w Cannes walczył o Złotą Palmę. Zdobył dwa laury od Amerykańskiego Stowarzyszenia Krytyków Filmowych w 1970 roku.

Fadida powiedział w rozmowie z dziennikarzami: “Naszym celem jest zbudowanie narracji kontrkulturowej i wolnościowej, dokładnie takiej, jaką stworzył oryginał”. Za realizację filmu będą odpowiedzialne wytwórnie Defiant Studios, Jean Boulle Group oraz Kodiak Pictures. Oryginał ukazał się na ekranach kin za sprawą studia Columbia Pictures.

Zobaczcie jedną ze słynnych scen z filmu.

Previous Article
Słodkie kłamstewka: Grzech pierworodny Sezon 2

"Słodkie kłamstewka 2" zyskują oficjalny podtytuł. Kiedy premiera na HBO Max?

Next Article
Transfusion Sam Worthington

Sam Worthington nie do poznania. Zwiastun kryminału "Transfusion"

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share