Jenna Ortega była “zawstydzona” wcześniejszą Wednesday – Christiną Ricci

Jenna Ortega
Jenna Ortega opowiada o Wednesday Addams / Foto: Netflix

Długo wyczekiwana przez widzów “Wednesday” zadebiutowała na platformie Netfliksa dwa dni temu. Serial osadzony w świecie Rodziny Addamsów wyreżyserował sam “książę ciemności”, Tim Burton. Na razie nie znamy jeszcze wyników streamingowych związanych z serialem, ale mówi się o nim na tyle dużo, że twórcy sukces mają raczej w kieszeni. “Wednesday” znajduje się też na językach aktorów i członków ekipy realizacyjnej. Co na temat serialu ma do powiedzenia Jenna Ortega?

Jenna Ortega o serialu Wednesday oraz Christinie Ricci

Jenna Ortega wciela się, oczywiście, w rolę tytułową. Aktorka młodego pokolenia pojawiła się w tym roku w dwóch horrorowych hitach (“Krzyk” oraz “X”), a serial Netfliksa tylko przycementuje jej status megagwiazdy. Ortega udzieliła wywiadu serwisowi “Digital Spy”, któremu opowiedziała trochę o serialu. Odniosła się też do Christiny Ricci, która grała Wednesday Addams w filmach z serii “Rodzina Addamsów” sprzed trzydziestu lat. Oto fragment jej wypowiedzi:

— Obie nasze Wednesday różnią się od siebie, to bardzo ciekawe. Wiele naszych żartów, sporo humoru się pokrywa. Serial jest inspirowany filmami z lat dziewięćdziesiątych. Christina Ricci jest wspaniała, to niezwykle utalentowana aktorka. To naprawdę dziwne, bo dorastałam, postrzegając ją jako Wednesday. To w pewien sposób mylące. Zajęło mi kilka dni, zanim wyluzowałam się przy niej. Tak czy inaczej nasze Wednesday są dość różnymi osobami. Mam nadzieję, że ludzie nie porównują ich ze sobą zanadto, bo to nie jest potrzebne. “Wednesday” to zabawny serial, przy którym można się zatracić. Dzieje się w zupełnie innym świecie. Są tu superbohaterowie; Wednesday prowadzi śledztwo, jest starsza. To inna postać.

Ortega przyznała, że gdy na planie zdjęciowym zjawiła się Ricci, czuła się odrobinę zawstydzona jej obecnością. Aktorki szybko znalazły jednak wspólny język i później pojawiły się w duecie na kilku imprezach promocyjnych.

Czytaj też: Christina Ricci – biografia aktorki, najlepsze role filmowe

Ricci otrzymała za rolę Wednesday Addams świetne recenzje krytyków oraz dwie nominacje do nagrody Saturna. Miejmy nadzieję, że kreacja Ortegi również przysporzy jej kilka cennych nagród.

W serialu “Wednesday”, poza wymienionymi aktorkami, grają także Catherine Zeta-Jones (Mortycja), Luis Guzmán (Gomez), Isaac Ordonez (Pugsley), Fred Armisen (wujek Fester), Gwendoline Christie, Riki Lindhome, Jamie McShane i Percy Hynes White.

Previous Article
Ty Sezon 4

"Ty", sezon 4.: znamy datę premiery serialu Netfliksa

Next Article
The Walking Dead: Dead City Zwiastun

Spin-off "The Walking Dead" otrzymał zwiastun. Kiedy premiera?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share