“Pinokio” Guillerma del Toro: zwiastun trafił do sieci

Pinokio Guillerma del Toro
Pinokio Guillerma del Toro – zwiastun / Foto: Netflix Animation, The Jim Henson Company, Pathé

Netflix pokazał swoim widzom oficjalny zwiastun filmu animowanego “Pinokio”, za którego reżyserię odpowiada wieszcz kina, Guillermo del Toro (twórca “Labiryntu fauna”). Gigant streamingowy zapowiada, że choć wszyscy znają doskonale tę baśń, nikt nigdy nie widział jej w wydaniu, jakie stworzył del Toro.

Pinokio Guillerma del Toro – zobaczcie oficjalny zwiastun filmu

W 2022 roku ukazują się dwie osobne wersje “Pinokia”. Pierwsza, aktorska, miała premierę we wrześniu – zagrali w niej Tom Hanks, Joseph Gordon-Levitt i Luke Evans. Druga wersja to ta animowana, zrealizowana przez Guillermo del Toro. Film z Hanksem zebrał dość kiepskie recenzje i wszyscy liczą, że sytuację naprawi wersja Meksykanina. Po zwiastunie można wywnioskować, że jego film będzie bogaty, przepełniony żywymi kolorami, ekscytujący. Przekonajcie się sami.

Guillermo del Toro zna się na baśniowej estetyce – w takiej konwencji przedstawiono jego kultowy “Labirynt fauna”, mieszający fantastykę z horrorem i dramatem. Za realizację jego “Pinokia” odpowiada studio Netflix Animation. Obraz doczeka się swojej premiery na platformie streamingowej już 9 grudnia. Do tej pory “Pinokio” został pokazany już na kilku festiwalach, między innymi brytyjskim BFI London Film Festival.

W obsadzie głosowej znajdują się: Gregory Mann (który gra Pinokia), Ewan McGregor (w roli Świerszcza Jiminy’ego), David Bradley (Dżepetto), Tilda Swinton (Wróżka o Turkusowych Włosach), a także Cate Blanchett, Finn Wolfhard, Christoph Waltz, Ron Perlman, Tim Blake Nelson i John Turturro.

“Pinokio” od Guillerma del Toro rozgrywa się we Włoszech za panowania Benito Mussoliniego. Jest to adaptacja, której podwaliny leżą oczywiście w klasycznej powieści Collodiego, ale której del Toro nadał typowy dla siebie, gotycki wydźwięk. Życie pewnego prostego rzeźbiarza zmienia się nie do poznania, gdy jedna z jego marionetek ożywa, stając się jego synem.

Filmografię meksykańskiego reżysera zamyka serialowa antologia “Gabinet osobliwości Guillermo del Toro”, która również dostępna jest do obejrzenia na platformie Netflix.

Previous Article
Sean Penn

Sean Penn z wizytą u Zełeńskiego. Podarował mu swojego Oscara

Next Article
Snoop Dogg

Snoop Dogg bohaterem filmu biograficznego od studia Universal

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share