Dwa seriale Ryana Murphy’ego dostaną nowe sezony

Obserwator Sezon 2
Obserwator i Potwór: Dahmer wrócą z nowymi sezonami / Foto: Netflix – kanał na YouTubie

Niewątpliwym zwycięzcą tej jesieni jest Ryan Murphy. Dwa jego seriale – jeden o upiornym “Obserwatorze”, drugi o morderczym Jeffreyu Dahmerze – okazały się przebojem Netfliksa po swojej premierze. Na tyle dużym, że obie produkcje doczekają się nowych sezonów.

Obserwator Sezon 2. w przygotowaniu. Serial o Dahmerze też dostał kontynuację

Serial o niesławnym amerykańskim mordercy nosi pełny tytuł “Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera”. Produkcja skupia się na losach tytułowego zabójcy, odpowiadającego za zamordowanie co najmniej siedemnastu chłopców i mężczyzn. Między 1978 a 1991 rokiem grasował on na terenie Milwaukee w stanie Wisconsin. Był nekrofilem i kanibalem, a jego brutalne zbrodnie zaszokowały całą Amerykę. Rolę główną w serialu stworzył Evan Peters. Już teraz wróży mu się, że dostanie za nią nagrodę Emmy.

Netflix złożył oficjalne zamówienie na dwie kolejne odsłony serii “Potwór” (oryg. “Monster”) – na decyzję bezpośrednio wpłynął sukces produkcji o Dahmerze. A jest to sukces niebagatelny. “Historia Jeffreya Dahmera” utrzymuje bowiem status drugiego najchętniej oglądalnego, anglojęzycznego serialu giganta VOD. Na razie nie wiadomo jeszcze, o jakich bestiach mają opowiadać dalsze odcinki “Potwora”.

Ryan Murphy liczy, że “Monster” stanie się antologią w stylu “American Horror–” oraz “American Crime Story”. Kolejne serie mają opowiadać o “potwornych osobach, których działania mocno wpłynęły na społeczeństwo”.

W przypadku “Obserwatora” nie wiadomo, czy będzie on kontynuowany jako antologia, czy drugi sezon będzie kontynuował historię z serii pierwszej. Pierwsza pula odcinków opowiadała o małżeństwie, które wprowadza się do pozornie wymarzonego domu. Niestety, bohaterowie szybko zaczynają odbierać upiorne listy od tytułowego prześladowcy. Nigdy nie wiadomo, gdzie czyha na swoje ofiary.

Zakończenie pierwszego sezonu “Obserwatora” było otwarte i dawało nadzieję na kontynuację. Za serial odpowiadają Ryan Murphy, Ian Brennan i Eric Newman. Serial o Dahmerze to wspólne dzieło Brennana i Murphy’ego.

Do 1 listopada “Potwór: Historia Jeffreya Dahmera” był oglądany na Netfliksie łącznie przez 934 mln godzin. Natomiast “Obserwator”, około dwadzieścia dni po premierze, został obejrzany przez 341 mln godzin (ta liczba musiała od tej pory znacząco wzrosnąć).

W przeszłości Ryan Murphy stworzył dla Netfliksa także seriale “Ratched”, “Hollywood”, “Halston” i “Wybory Paytona Hobarta”.

Previous Article
Listy do M. 5

"Listy do M. 5" hitem frekwencyjnym w kinach. 292 tys. widzów w weekend!

Next Article
Star Wars: The Acolyte

"Star Wars: The Acolyte" - ruszyła produkcja, znamy obsadę

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share