Leslie Jordan nie żyje. Zmarł gwiazdor “American Horror Story”

Leslie Jordan nie żyje
Leslie Jordan nie żyje / Foto: Wikimedia Commons

Leslie Jordan nie żyje. W wieku 67 lat zmarł amerykański aktor filmowy i telewizyjny, znany między innymi z antologii Ryana Murphy’ego “American Horror Story”. Był aktorem charakterystycznym, miał 150 cm wzrostu.

Leslie Jordan nie żyje. Zmarł aktor znany z American Horror Story oraz Willa i Grace

Leslie Jordan zmarł 24 października w godzinach wieczornych, w Hollywood. Przyczyną śmierci był wypadek samochodowy – pojazd, którym jechał aktor, uderzył w ścianę budynku przy Cahuenga Boulevard i Romaine Street. Jordan miał sześćdziesiąt siedem lat.

Urodzony w kwietniu 1955 roku gwiazdor debiutował w filmie i telewizji w drugiej połowie lat osiemdziesiątych. Zagrał między innymi w takich filmach jak “Piątek, trzynastego IX: Jason idzie do piekła”, “Dom szaleńców”, “Żegnaj, kochanku”, “Ostatnie Rekinado: Ząb czasu”, “Eating Out 3: Bierz, co chcesz” czy oscarowe “Służące”, choć najbardziej znany był z pracy w serialach.

Występował między innymi jako Emmet Lefebvre w serialu “Top of the Heap”, a gościnnie pojawił się też w “Karolinie w mieście”, “Niebieskim Pacyfiku” czy “Dharmie i Gregu”. Olbrzymim sukcesem okazał się jednak występ Jordana w sitcomie “Will i Grace”, gdzie aktor pojawił się jako ekstrawagancki arcywróg Karen Walker – Beverly Leslie. Za tę rolę w 2006 roku przyznano mu nagrodę Emmy. Kreację dwukrotnie wyróżniono też statuetką Gold Derby. Jordan występował jako Beverly Leslie aż do 2020 roku, gdy “Will i Grace” powrócili z revivalem.

Aktor pojawił się w kilku sezonach “American Horror Story” Ryana Murphy’ego i za rolę w sezonie “Ronoake” był nominowany do nagrody Saturna. Ostatnio Leslie Jordan grał też bohatera drugoplanowego w sitcomie “Mów mi Kat”. Według serwisu IMDb dorobek aktorski Jordana zasila ponad 130 tytułów.

Previous Article
Magic Mike's Last Dance

"Magic Mike 3": data premiery, pierwsze zdjęcie z filmu

Next Article
Henry Cavill znów jako Superman

Henry Cavill znów jako Superman. Aktor znów założy legendarną pelerynę

Related Posts
Total
0
Share