“Listy do M. 5” hitem frekwencyjnym w kinach. 292 tys. widzów w weekend!

Listy do M. 5
Listy do M. 5 – wyniki finansowe / Foto: Kino Świat

“Listy do M. 5” zadebiutowały w kinach pod koniec minionego tygodnia i szybko dowiodły, że Polaków wciąż interesują losy Melchiora czy Lisieckich. Komedia o świątecznej tematyce oficjalnie zadebiutowała na pierwszym miejscu w notowaniu naszego krajowego box office’u.

Listy do M. 5 – box office. Wyniki finansowe po weekendzie otwarcia

“Listy do M. 5” pojawiły się na ekranach kin 4 listopada, po uroczystej premierze w czwartek. Kilka dni wystarczyło, by rozbiły bank. Po piątku film zdobył 288 523 widzów, plasując się na szczycie box office’u, a łącznie z pokazami przedpremierowymi osiągnął wynik 291 817 widzów po weekendzie otwarcia.

Komedia romantyczna Łukasza Jaworskiego może więc pochwalić się najlepszym otwarciem dla polskiego filmu w całym kończącym się powoli 2022 roku. Sukces sequela był do przewidzenia, bo poprzednie odsłony serii też szturmem zdobyły serca widzów. O czym opowiada bożonarodzeniowa produkcja?

 Szczepan i Karina uwikłają się w bitwę o spadek, który może poróżnić nawet najbliższych. A przy okazji, na własnej skórze, sprawdzą czy “z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach”. Nie zawsze kryształowy Mel stanie na drodze innego, niekoniecznie “świętego” Mikołaja, a wydarzenia z jego udziałem staną się medialną sensacją. Natomiast słabo znoszący samotność Wojciech, całkiem przypadkowo, pozna sympatycznego wigilijnego oszusta. To oczywiście nie wszystko! W tej części pojawią się też nowi bohaterowie i ich zaskakujące historie. “Listy do M. 5” skupią się na uniwersalnych wartościach, takich jak: miłość, bliskość i życzliwość, które, szczególnie teraz, są najważniejsze. (opis fabuły – Kino Świat)

Tomasz Karolak powraca w filmie jako kochany “przegryw” Melchior, Agnieszka Dygant i Piotr Adamczyk grają Karinę i Szczepana Lisieckich, w obsadzie zobaczycie też Janusza Chabiora, Wojciecha Malajkata, Jana Peszka, Mateusza Banasiuka, Mariannę Zydek, Stanisławę Celińską czy Katarzynę Kwiatkowską.

Jedno jest pewne – sukces filmu powinien przyczynić się do powrotu “Listów do M.” w przyszłym roku, już po raz szósty. Doczekamy jubileuszowej “dziesiątki”?

Źródło: Kino Świat – materiały nadesłane

Previous Article
Blood Knot Michael Douglas

Michael Douglas zagra w dramacie rodzinnym ze swoim synem, Cameronem

Next Article
Obserwator Sezon 2

Dwa seriale Ryana Murphy'ego dostaną nowe sezony

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share