Jennifer Aniston – biografia aktorki, najlepsze filmy

Jennifer Aniston Najlepsze filmy
Jennifer Aniston Najlepsze filmy, najlepsze role / Foto: NBC, Warner Bros. Television

Kariera Jennifer Aniston rozpoczęła się pod koniec lat osiemdziesiątych i eksplodowała w kolejnej dekadzie. Po roli w chłodno przyjętym i często wyśmiewanym horrorze “Karzeł” (1993) dwudziestokilkulatka otrzymała angaż do sitcomu “Przyjaciele”. Z początku nikt nie przewidywał, że zostanie on fenomenem telewizyjnym, ale tak właśnie się stało. Dziś Aniston jest ikoną Hollywood.

Jakie role i filmy można wpisać w poczet jej najlepszych?

Jennifer Aniston Najlepsze filmy i seriale, najlepsze role aktorskie

“Przyjaciele” (1994–2004)

Zaskoczenia nie ma – rola Rachel Green musiała znaleźć się w rankingu najlepszych dokonań Jennifer Aniston, bo jest dla niej najbardziej emblematyczna. Postać przechodzi w serialu sporą metamorfozę; w pierwszych sezonach jest rozpieszczoną “księżniczką” bogatego tatusia, a ostatnich – troskliwą mamą i skłonną do wyrzeczeń partnerką. Wątek miłosny Rachel i Rossa (David Schwimmer) od lat uchodzi za jeden z najbardziej romantycznych w historii telewizji.

“Millerowie” (2013)

Jeśli rola w “Przyjaciołach” jest dla Aniston najbardziej emblematyczna, ta w “Millerach” jest jedną z jej najzabawniejszych. A do tego najseksowniejszych – scena gorącego, erotycznego tańca w wykonaniu gwiazdy rozpaliła widzów do czerwoności w 2013 roku. Pomogła też Aniston zerwać z wizerunkiem zachowawczej, może trochę zbyt grzecznej gwiazdki komedii romantycznych. Rose O’Reilly z “Millerów” ma w sobie ogień i seksapil i nie zawaha się ich użyć.

Czytaj też: Naomi Watts – biografia aktorki, najlepsze filmy

“Cake” (2014)

Przełom w karierze Jennifer Aniston przyszedł też rok później, w 2014, wraz z filmem “Cake” Daniela Barnza. W dobrze ocenionym dramacie obyczajowym Aniston zagrała postać kobiety, która straciła synka w wypadku, popadła w depresję i zaczęła cierpieć z powodu chronicznie powracającego bólu fizycznego – z tego też powodu uczęszcza na terapię grupową. Kreacja przyniosła aktorce pierwszą nominację do Złotego Globu, która nie była efektem jej roli w “Przyjaciołach”. O dziwo po filmie “Cake” Aniston nie poszła za ciosem i porzuciła dramaty ponownie na rzecz komedii.

“Firmowa Gwiazdka” (2016)

Jaka inna komedia w dorobku Jennifer Aniston zasługuje na uwagę widzów? Z pewnością będzie to “Firmowa Gwiazdka” z 2016 roku. W filmie z udziałem Jasona Batemana, Sama Richardsona i Olivii Munn była ekranowa Rachel Green wciela się w tymczasową panią prezes chicagowskiej firmy Zenotek. Jak nietrudno zgadnąć, w biurze zorganizowana zostaje świąteczna impreza, która mocno wymyka się spod kontroli. Aniston wciela się tu w jedną z najbardziej szalonych postaci i gra trochę naprzeciw oczekiwaniom, występując w roli… jędzy. Reżyser Josh Gordon powiedział:

— Postać Carol Vanstone napisaliśmy specjalnie z myślą o Jennifer, bo jest ona nieustraszona, gdy chodzi o granie trudnych postaci w komediach.

“Moja miłość” (1998)

Jedna z wcześniejszych ról Jennifer Aniston. Na fali popularności “Przyjaciół” aktorka przyjęła rolę w czarującej komedii romantycznej, gdzie partnerował jej Paul Rudd. Po latach duet pojawił się jeszcze w “Raju na ziemi” (2012).

W “Mojej miłości” Aniston wciela się w młodą kobietę, która traci głowę dla przystojnego i szarmanckiego nauczyciela, George’a (Rudd). Teoretycznie znalazła partnera idealnego i najlepszego przyjaciela w jednym. Jest tylko jedno “ale” – George woli mężczyzn. Film nominowano do statuetki przyznawanej przez GLAAD jako jedno z najlepszych dzieł roku, a wybitny krytyk Roger Ebert w swojej recenzji pisał, że Rudd i Aniston mają wzajemną chemię na ekranie.

Previous Article
Obserwator Zwiastun serialu

Zobacz zwiastun serialu Netfliksa "Obserwator" z Naomi Watts

Next Article
James Franco Najlepsze filmy

James Franco – biografia aktora, najlepsze filmy

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share