“The Fabelmans” – zwiastun filmu Spielberga z Michelle Williams

The Fabelmans Zwiastun
The Fabelmans Zwiastun filmu z Michelle Williams / Foto: Amblin, Universal

W sieci pojawił się oficjalny zwiastun nadchodzącego dramatu “The Fabelmans”, którego reżyserem jest wirtuoz kina, Steven Spielberg. Twórca “Parku Jurajskiego” i “Szeregowca Ryana” powrócił z dużo bardziej intymnym projektem niż zwykle. W obsadzie jego nowego filmu znajdują się m.in. Michelle Williams, Seth Rogen i David Lynch.

The Fabelmans Zwiastun dramatu w reżyserii Stevena Spielberga

“The Fabelmans” to film quasi-autobiograficzny. Częściowo bazuje na wydarzeniach z życia Stevena Spielberga, w tym na czasach jego dzieciństwa, kiedy dorastał w stanie Arizona. Rzecz dzieje się w Ameryce lat pięćdziesiątych. Głównym bohaterem będzie Sammy Fabelman, młody chłopak, który odkrywa pewien mroczny, rodzinny sekret. Postanawia on uciec w świat kina i odkrywa, że moc, jaką niosą ze sobą filmy, pomoże mu poznać cenną prawdę.

Sammy’ego grają dwaj aktorzy: Gabriel LaBelle pojawia się jako nastoletnia wersja chłopca, a Mateo Zoryna Francis-Deford jako siedmioletni Sammy. Rodziców bohatera odegrali Michelle Williams (“Tajemnica Brokeback Mountain”) i Paul Dano (“Batman”).

Williams wciela się w Mitzi Fabelman – utalentowaną pianistkę, a Dano jest jej mężem Burtem – zajmującym się inżynierią komputerową. Aktorzy grają role inspirowane rodzicami reżysera. Scenariusz “The Fabelmans” przygotowali Spielberg i Tony Kushner (który pracował m.in. przy niedawnym “West Side Story”).

W obsadzie dramatu znajdują się także: Seth Rogen (“Niedobrani”, “Pam i Tommy”), reżyser David Lynch (twórca “Miasteczka Twin Peaks”), Judd Hirsch (“Piękny umysł”), Jeannie Berlin, Gabriel Bateman, Julia Butters, Birdie Borria, Robin Bartlett, Chloe East i James Urbaniak.

Film powstał dzięki wytwórni Amblin Entertainment, a jego dystrybucją zajmie się studio Universal Pictures. 10 września miała miejsce światowa premiera na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto. 11 listopada “Fabelmanowie” trafią do kin w USA, a 25 listopada – do kin w Polsce.

Previous Article
The Peripheral Zwiastun

"The Peripheral" - zwiastun serialu Prime Video z Chloë Grace Moretz

Next Article
Priscilla Sofia Coppola

Sofia Coppola nakręci film biograficzny o Priscilli i Elvisie Presleyach

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share