Sofia Coppola nakręci film biograficzny o Priscilli i Elvisie Presleyach

Priscilla Sofia Coppola
Priscilla – Sofia Coppola opowie o rodzinie Presleyów / Foto: Wikimedia Comm.

Sofia Coppola przymierza się do realizacji nowego filmu biograficznego – będzie on poświęcony rodzinie Presleyów. Projekt ma stanowić adaptację pamiętnika “Elvis and Me”, napisanego przez Priscillę Beaulieu Presley. W rolach głównych zobaczymy Cailee Spaeny i Jacob Elordiego.

Priscilla Sofia Coppola wyreżyseruje film o słynnej aktorce i żonie Elvisa

Priscilla Presley była żoną legendy rock and rolla, Elvisa Presleya, w latach 1967–1973. Książka “Elvis and Me” ukazała się w 1985 roku i stanowiła intymny wgląd w życie prywatne tej słynnej pary. Literacki pierwowzór, który był bestsellerem “The New York Times”, doczeka się teraz adaptacji filmowej.

Cailee Spaeny wcieli się w postać Priscilli, a Jacob Elordi zagra Elvisa Presleya. Spaeny pozostaje najbardziej znana z roli w serialu HBO “Mare z Easttown”, gdzie towarzyszyła Kate Winslet. Ponadto wystąpiła w “Pacific Rim: Rebelii” czy “Szkole czarownic: Dziedzictwie”. Elordi to australijski aktor, który zyskał olbrzymią popularność dzięki serii “The Kissing Booth” oraz wcielił się w Nate’a Jacobsa w hitowym serialu “Euforia”.

Sofia Coppola zajmie się reżyserią filmowej adaptacji “Elvis and Me”, a także przygotowała scenariusz. Projekt nosi prosty tytuł: “Priscilla”. Zdjęcia na planie mają wystartować jesienią tego roku. Reżyserka od początku wiedziała, że jako Priscillę obsadzi Cailee Spaeny. Jeśli chodzi o postać Elvisa, miała kilku kandydatów do tej roli. Ostatecznie angaż otrzymał 25-letni Elordi.

Producentami filmu będą Coppola, Youree Henley i Lorenzo Mieli. Ponoć obraz przygotuje wytwórnia A24. Coppola nakręciła ostatnio komediodramat “Na lodzie” (2020) z Billem Murrayem i Rashidą Jones.

W czerwcu tego roku premierę miał dramat biograficzny “Elvisa” Baza Luhrmanna, także o życiu ikonicznego wokalisty.

Previous Article
The Fabelmans Zwiastun

"The Fabelmans" - zwiastun filmu Spielberga z Michelle Williams

Next Article
Halloween. Finał Zwiastun

Zwiastun telewizyjny horroru "Halloween. Finał"

Related Posts
Total
0
Share