David Lynch zagra w quasi-autobiograficznym filmie Stevena Spielberga

The Fabelmans David Lynch
The Fabelmans David Lynch w obsadzie filmu Spielberga / Foto Prime: Wikimedia Commons

David Lynch, który od dawna nie wyreżyserował filmu pełnometrażowego, wystąpi w nowym projekcie Stevena Spielberga. Na ekranie będzie towarzyszył takim aktorom, jak Michelle Williams czy Seth Rogen.

The Fabelmans David Lynch w filmie, który wyreżyseruje Steven Spielberg

Mowa o dramacie inicjacyjnym “The Fabelmans”, który zapowiadany jest jako quasi-autobiograficzne kino o dojrzewaniu. David Lynch wystąpi w filmie w jednej z ról drugoplanowych – na razie nie ujawniono, o jaką postać chodzi; szczegóły narracyjne trzymane są w tajemnicy.

Obsadę zasilają ponadto Seth Rogen, Michelle Williams, Paul Dano, Judd Hirsch, Sophia Kopera oraz znana z “Pewnego razu… w Hollywood” Julia Butters. Scenariusz “The Fabelmans” przygotowali Spielberg i Tony Kushner (który pracował m.in. przy niedawnym “West Side Story”). Film ma częściowo bazować na wydarzeniach z życia Spielberga, w tym na czasach jego dzieciństwa, kiedy dorastał w stanie Arizona. Williams i Dano zagrają role inspirowane rodzicami reżysera.

Akcja projektu toczy się w latach pięćdziesiątych. W przeszłości Spielberg planować realizację dramatu “I’ll Be Home”, również stanowiącego autobiografię. Scenariusz miała przygotować jego siostra Anne. Wtedy uznał, że film może być “zbyt osobisty” i nie spodoba się jego rodzicom. “The Fabelmans” to w znacznej mierze fikcyjna historia, w którą wpleciono wydarzenia z życia Spielberga.

David Lynch – najbardziej znany ze swoich filmów “Blue Velvet” i “Mulholland Drive” – zagrał m.in. w offowym dramacie “Szczęściarz” (2017), w horrorze “Nadja”, w dramacie obyczajowym “Zelly i ja” oraz we własnym serialu “Miasteczko Twin Peaks”, gdzie pojawiał się jako szef regionalnego biura FBI Gordon Cole. Filmografię reżyserską Lyncha zamyka krótki metraż “Pożar”. Ostatni film pełnometrażowy twórcy, “Inland Empire”, miał premierę w 2006 roku.

Previous Article
Gęsia skórka Serial Disney+

Powstanie nowa serialowa "Gęsia skórka", tym razem dla Disney+

Next Article
Oszust z Tindera Film fabularny

"Oszust z Tindera" to wielki przebój Netfliksa. Powstanie fabularna adaptacja dokumentu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share