Seria “Park Jurajski” zarobiła już 6 mld USD na całym świecie!

Park Jurajski 6 mld USD
Park Jurajski 6 mld USD w kasie twórców! / Foto: Universal, Amblin

“Jurassic World Dominion” wszedł na ekrany kin w czerwcu tego roku i rozbił bank – dziś zyski z dystrybucji widowiska przekroczyły już 990 mln dolarów, a obraz nadal emitowany jest na niektórych salach (także w Polsce). Choć krytycy nie zostawili na filmie suchej nitki, stał się on – zgodnie z oczekiwaniami – blockbusterem i znów przywrócił uwagę całego świata na słynną, dinozaurzą serię.

Park Jurajski 6 mld USD w kasie twórców. Kolejny sukces dinozaurzej serii

“Jurassic World Dominion” to trzecia odsłona serii “JW” oraz szósta w kanonie “Parku Jurajskiego”. W tegorocznej części powrócili Jeff Goldblum, Laura Dern i Sam Neill – znani z oryginalnej trylogii. Nostalgia przyciągnęła do kin tłumy, a “Dominion” utrzymuje obecnie miejsce drugie na liście najbardziej dochodowych produkcji 2022 roku. Pierwsze należy do “Top Guna 2”, który zarobił już ponad 1,4 mld USD.

“Dominion” zgarnął już prawie 1 mld dolarów, a niedawno przekroczony został nowy kamień milowy – dzięki szóstej części cyklu “Jurassic Park”, jako seria, zainkasowało już 6 mld USD. Sprawia to, że franczyza jest jedną z najbardziej dochodowych w historii kina, obok między innymi serii o Jamesie Bondzie, serii o Harrym Potterze czy Spider-Manie oraz “Gwiezdnych wojen”.

Jest to też seria z najmniejszą liczbą filmów, dzięki którym udało się osiągnąć taki wynik. W rzeczy samej każda część “Parku Jurajskiego” była olbrzymim hitem wśród widzów. W 2015 roku “Jurassic World” został pierwszym filmem w dziejach, który w weekend otwarcia w kinach zarobił ponad 500 mln dolarów.

“Jurassic World Dominion” był największym hitem kinowym w USA, Chinach (gdzie zarobił aż 157 mln dolarów!), Meksyku (43 mln) i Wielkiej Brytanii (40 mln). W Polsce zyski z dystrybucji wyniosły dotychczas 3 709 047 mln dol. (stan na 24 sierpnia).

Obsadę “Jurassic World Dominion” zasilają Bryce Dallas Howard, DeWanda Wise, Mamoudou Athie, Isabella Sermon, Chris Pratt, BD Wong, Omar Sy i Campbell Scott.

Previous Article
Hellraiser 2022

Doug Bradley kibicuje rebootowi "Hellraisera" i kobiecemu Pinheadowi

Next Article
The Son Zwiastun

"The Son" - zobacz zwiastun filmu z Jackmanem i Hopkinsem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share