“Apokawixa” – oficjalny zwiastun polskiego zombie-horroru

Apokawixa Zwiastun
Apokawixa Zwiastun filmu / Foto: Next Film, TVN Warner Bros. Discovery, Watchout

Pierwszy, zaledwie kilkusekundowy fragment filmu “Apokawixa” udostępniono w sieci na początku lipca. Teraz mamy dla Was pełnoprawny zwiastun tej polskiej produkcji. Jest to pierwszy horror z wątkiem zombie, jaki powstał w naszym kraju. W obsadzie m.in. Sebastian Fabijański, Tomasz Kot i Cezary Pazura.

Apokawixa Zwiastun polskiego horroru o zombie. W obsadzie Kot i Fabijański

Bohaterami filmu “Apokawixa” są maturzyści znudzeni lockdownem i epidemią COVID-19. Postanawiają urządzić imprezę nad morzem i oddać się cielesno-alkoholowym przyjemnościom. Nie zwracają uwagi na wysokie stężenie sinic w wodzie, nie są im straszne przypadki podejrzanych zakażeń, jakie odnotowano w okolicy. Na miejscu czekają ich koszmarne niespodzianki.

Film promowany jest wymownym sloganem reklamowym: “Impreza życia może skończyć się jego straceniem”. W horrorze komediowym pojawi się wątek żywych trupów – to pierwszy tego typu projekt powstały w Polsce. Dużo mówi się również o tym, że “Apokawixa” to przykład tzw. eko-horroru lub horroru ekologicznego. Zobaczcie oficjalny zwiastun.

Horror “Apokawixa” wyreżyserował Xawery Żuławski, syn cenionego twórcy m.in. “Opętania” – Andrzeja Żuławskiego. W filmie grają takie gwiazdy jak Sebastian Fabijański, Tomasz Kot, Cezary Pazura, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Konrad Eleryk, kulturysta Michał Karmowski, Mikołaj Kubacki, Matylda Damięcka oraz znana z filmu “Dziewczyny z Dubaju” Waleria Gorobets.

Już jutro, 12 września, odbędzie się światowa premiera horroru na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Żuławski bierze udział w konkursie głównym, ubiegając się o Złote Lwy. Premiera kinowa jest zaplanowana na 7 października 2022.

Wygląda na to, że twórcy podążają za sukcesem kasowym filmu “W lesie dziś nie zaśnie nikt” – innego polskiego horroru, który ukazał się w streamingu i zyskał olbrzymią popularność wśród widzów (zresztą nie tylko w Polsce). Co ciekawe oba straszaki (“Apokawixa” i “W lesie…”) wiązane są ze studiem Next Film, które zajmie się dystrybucją tego nowszego tytułu.

Previous Article
Who Invited Them Recenzja

„Who Invited Them” – recenzja dreszczowca z Ryanem Hansenem

Next Article
Star Wars: Skeleton Crew Jude Law

"Star Wars: Skeleton Crew" - Jude Law na zdjęciu z serialu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share