WIDEO: “Apokawixa” – pierwszy polski horror o zombie

Apokawixa Zwiastun
Apokawixa Zwiastun filmu (pierwszy teaser) / Foto: Next Film, TVN Warner Bros. Discovery, Watchout Studio

“Musicie wiedzieć, że to przyszło z wody”. Tymi słowami rozpoczyna się teaser nadchodzącego filmu o nietypowym tytule “Apokawixa”. Będzie to pierwszy polski horror z wątkiem żywych trupów. Sam klip zobaczycie poniżej, znamy też datę premiery w kinach.

Apokawixa Zwiastun filmu (teaser)

Obraz ukaże się na dużych ekranach w najbardziej “upiornym” miesiącu roku – 7 października. To nowa propozycja od Xawerego Żuławskiego, twórcy między innymi “Mowy ptaków” z udziałem Sebastiana Fabijańskiego. Zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa – ojcem wspomnianego reżysera był inny utytułowany filmowiec, Andrzej Żuławski (zm. 2016). Dorobek nagrodzonego Złotym Lwem twórcy zasilają chociażby horrory “Opętanie”, “Diabeł” i “Szamanka”. Nic więc dziwnego, że młodszy Żuławski postanowił pójść w ślady ojca.

Scenariusz filmu “Apokawixa” napisał Żuławski we współpracy z Krzysztofem Bernasiem. W obsadzie nie brakuje znanych nazwisk – pojawiają się tu między innymi Tomasz Kot, Cezary Pazura, Sebastian Fabijański, Alicja Wieniawa-Narkiewicz, Konrad Eleryk, Michał Karmowski oraz znana z filmu “Dziewczyny z Dubaju” Waleria Gorobets. Poniżej pierwszy teaser.

Czytaj też: “Samiec Alfa” – recenzja nowej polskiej komedii. Męskie pranie mózgu w filmie z Trojanem i Elerykiem

Bohaterami filmu “Apokawixa” są maturzyści znudzeni lockdownem i epidemią COVID-19. Postanawiają urządzić imprezę nad morzem i oddać się cielesno-alkoholowym przyjemnościom. Nie zwracają uwagi na wysokie stężenie sinic w wodzie, nie są im straszne przypadki podejrzanych zakażeń, jakie odnotowano w okolicy. Na miejscu czekają ich koszmarne niespodzianki.

Wygląda na to, że twórcy podążają za sukcesem kasowym filmu “W lesie dziś nie zaśnie nikt” – innego polskiego horroru, który ukazał się w streamingu i zyskał olbrzymią popularność wśród widzów (zresztą nie tylko w Polsce). Co ciekawe oba straszaki (“Apokawixa” i “W lesie…”) wiązane są ze studiem Next Film, które zajmie się dystrybucją tego nowszego tytułu.

Naszą recenzję drugiej odsłony “W lesie dziś nie zaśnie nikt” przeczytacie pod danym linkiem. A co o samym filmie “Apokawixa” ma do powiedzenia reżyser, Xawery Żuławski?

– Zniszczenie na imprezie będzie spowodowane nie tylko nadużyciem alkoholu, dragów i wielkością imprezy, która – co oczywiste – wymknie się spod kontroli. To doprowadzi do katastrofy na tle ekologicznym.

Źródło: Next Film

Previous Article
Taron Egerton jako Wolverine

Taron Egerton spotkał się z ludźmi z Marvel Studios. Zagra Wolverine'a?

Next Article
Furiosa Chris Hemsworth

Chris Hemsworth pochwalił się... bujną, rudą brodą. Zdjęcia z "Furiosy"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share