6-minutowe owacje dla filmu “The Whale” doprowadziły Brendana Frasera do łez

The Whale Brendan Fraser
The Whale Brendan Fraser nagrodzony oklaskami w Wenecji / Foto: Wikimedia Commons

Kariera Brendana Frasera znów nabrała tempa. Gwiazdor pojawił się niedawno w dramacie “The Whale” Darrena Aronofsky’ego, gdzie zagrał chorobliwie otyłego mężczyznę próbującego odnowić więź z córką. Film miał premierę na Festiwalu w Wenecji, gdzie spotkał się z powszechnym uznaniem. Pochwalono też kreację samego Frasera.

The Whale Brendan Fraser oklaskiwany za rolę w filmie Aronofsky’ego

“The Whale” (“Wieloryb”) miał światową premierę dokładnie wczoraj na 79. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji. Dystrybucję kinową zaplanowano na grudzień. Po pokazie film Darrena Aronofsky’ego otrzymał owacje na stojąco, które potrwały aż sześć minut. To wielka nagroda nie tylko dla reżysera, ale też głównej gwiazdy – Brendana Frasera.

Reakcję Frasera możecie podejrzeć na filmiku z Wenecji. Widać, że zachwyt widzów niesamowicie wzruszył aktora i doprowadził go do łez. Ponoć Fraser z początku chciał opuścić salę tuż po emisji filmu, ale został, kiedy okazało się, że “The Whale” wywołał tak entuzjastyczną reakcję widowni.

W dramacie “The Whale” Brendan Fraser pojawia się jako Charlie – ważący ponad 200 kg mężczyzna, który próbuje odbudować więź z córką (znana ze “Stranger Things” Sadie Sink). Przed laty bohater opuścił swoją rodzinę i nawiązał romans z innym mężczyzną. Kiedy ten zmarł, popadł w depresję, a z powodu poczucia winy zaczął kompulsywnie jeść.

Na festiwalu Darren Aronofsky powiedział: “Tematyką filmu jest znane powiedzenie: ‘nie oceniaj książki po okładce’. Nie wolno oceniać tych postaci na podstawie pierwszego wrażenia. (…)”

Dystrybutorem filmu “The Whale” w USA będzie studio A24. W dramacie grają też Samantha Morton, Ty Simpkins i Hong Chau. O dystrybucji w Polsce nic jeszcze nie wiadomo, choć film ma już polski tytuł – “Wieloryb”. W mediach spekuluje się, że rola główna przyniesie Fraserowi nominację do Oscara.

Previous Article
Strange Way of Life Ethan Hawke

"Strange Way of Life": padł ostatni klaps na planie filmu Almodóvara

Next Article
Cruella 2 Taylor Swift

Plotka: "Cruella 2" będzie musicalem, w jednej z ról Taylor Swift

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share