Doug Bradley kibicuje rebootowi “Hellraisera” i kobiecemu Pinheadowi

Hellraiser 2022
Hellraiser 2022 – komentarz Douga Bradleya / Foto: instagram.com/msjamieclayton

“Hellraiser” to tytuł horrorowej serii, której głównym antybohaterem jest Pinhead – demon z piekielnego wymiaru o naszpikowanej gwoździami głowie. Postać w większości filmów odegrał Doug Bradley. Aktor właśnie odniósł się do reboota “Hellraisera”, gdzie jego następcą będzie… kobieta. Co miał do powiedzenia?

Hellraiser 2022 Doug Bradley komentuje reboot i jego obsadę

Nowy “Hellraiser” został nakręcony przez Davida Brucknera, napisany przez Luke’a Piotrowskiego oraz Bena Collinsa i ukaże się 7 października 2022. Premiera odbędzie się na platformie VOD Hulu. Pinheadem jest w nowym reboocie transpłciowa aktorka Jamie Clayton. Gra ona pierwszą kobiecą wersję tej postaci w historii. Doug Bradley grał Pinheada w ośmiu odsłonach serii “Hellraiser” z lat 1987–2005. W filmie “Hellraiser: Revelations” ikonicznego demona odegrał Stephan Smith Collins, a w “Hellraiser: Judgment” z 2018 r. Pinheadem był Paul T. Taylor.

Doug Bradley wziął udział w konwencie o nazwie Silver Scream Con, gdzie odniósł się do filmu i samej Clayton:

Ponoć Pinheada zagra kobieta. To ciekawa forma castingu. Nie znam Jamie (Clayton – przyp.), nie kojarzę jej ostatnich ról, ale wiem, że grała w serialu “Sense8”, którego byłem fanem. Jamie wystąpiła w “Sense8” i bardzo, bardzo polubiłem jej kreację. Chciałbym zwrócić uwagę na fakt, że sam nosiłem sukienkę, wcielając się w Pinheada. Casting jest ciekawy. Mówimy: “Pinhead-kobieta”, jakbyśmy wiedzieli, co to oznacza, ale istnieje przecież milion odcieni kobiecości. Jak to rozegrają w filmie?

“Hellraiser” zawsze był transgresyjną, postępową serią. Jestem zaintrygowany. (…) Cenobici mają wiele kształtów i rozmiarów! To, co sprawi, że film uda się lub też nie, to historia. Jeśli scenariusz jest mocny, film wypali.

W latach 1987–2018 powstało dziesięć horrorów z serii “Hellraiser”. Głównym antybohaterem filmów był Pinhead, lider Cenobitów – istot z piekielnego wymiaru, gdzie ból i przyjemność łączą się ze sobą w perwersyjny sposób. Postać uderzała swoją aparycją: nosiła długi, czarny płaszcz, miała białą skórę i gwoździe równomiernie powbijane w całej twarzy.

Seria bazuje na noweli Clive’a Barkera “The Hellbound Heart”. Co ciekawe w literackim oryginale Pinhead był postacią o niezdefiniowanej płci. W filmach stał się już mężczyzną – aż do teraz.

Previous Article
The Infernal Machine Zwiastun

Guy Pearce w zwiastunie thrillera "The Infernal Machine"

Next Article
Park Jurajski 6 mld USD

Seria "Park Jurajski" zarobiła już 6 mld USD na całym świecie!

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share