Wiemy, kto dostał rolę Pinheada w nowym “Hellraiserze”. Tym razem do współpracy zaproszono kobietę

Hellraiser reboot
Hellraiser Reboot z udziałem kobiecego Pinheada / Foto Prime Movies: instagram.com/msjamieclayton

Wiemy, kto dostał rolę upiornego Pinheada w nowym filmie z serii “Hellraiser”. Postać, która we wszystkich dotychczasowych odsłonach grana była przez mężczyznę, tym razem przypadła w udziale aktorce.

Pinhead kobietą – reboot Hellraisera

W rękach studia Spyglass powstaje reboot, a właściwie reimaginacja serii. Twórcy zapowiadają, że nowy “Hellraiser” będzie z jednej strony “wierny” oryginałowi, a z drugiej przejdzie “swoistą ewolucję”. I faktycznie: Pinheada zagra tym razem nie aktor, a aktorka. Ikoniczna rola zostanie odwrócona płciowo.

W latach 1987–2018 powstało dziesięć horrorów z serii “Hellraiser”. Głównym antybohaterem filmów był Pinhead, lider Cenobitów – istot z piekielnego wymiaru, gdzie ból i przyjemność łączą się ze sobą w perwersyjny sposób. Postać uderzała swoją aparycją: nosiła długi, czarny płaszcz, miała białą skórę i gwoździe równomiernie powbijane w całej twarzy.

Ikonę horroru grali Doug Bradley, Stephan Smith Collins i Paul T. Taylor. Teraz postać przejdzie metamorfozę: wyuzdany kostium założy transpłciowa aktorka Jamie Clayton. Widzieliśmy ją jako Sashę Booker w trzecim sezonie serialu “Designated Survivor”, jako Nomi Marks w “Sense8” sióstr Wachowskich oraz Tess Van De Berg w produkcji Showtime “Słowo na L: Generacja Q”.

Clive Barker, reżyser “Hellraisera: Wysłannika piekieł” (1987) oraz pomysłodawca postaci Pinheada, pochwalił twórców za to, że “sprowadzili film tam, gdzie jeszcze nigdy nie był żaden poprzedni (z serii – przyp.)”.

Nowy “Hellraiser” ukaże się na platformie VOD Hulu w 2022 roku. W obsadzie filmu znajdują się też Brandon Flynn (“Trzynaście powodów”), Hiam Abbass (“Sukcesja”), Goran Visnjic, Adam Faison, Drew Starkey, Aoife Hinds i Selina Lo. Reżyseruje David Bruckner; scenariusz napisali Ben Collins i Luke Piotrowski.

Previous Article
Jake Gyllenhaal Prophet

Jake Gyllenhaal superbohaterem o nadludzkiej sile. Adaptacja komiksu od twórcy "Deadpoola"

Next Article
Wesele Smarzowski piosenka

Muzyczny klip z "Wesela" Smarzowskiego: Arkadiusz Jakubik ekscentrycznym wodzirejem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share