Filmy

Wiemy, kto dostał rolę Pinheada w nowym „Hellraiserze”. Tym razem do współpracy zaproszono kobietę

Wiemy, kto dostał rolę upiornego Pinheada w nowym filmie z serii „Hellraiser”. Postać, która we wszystkich dotychczasowych odsłonach grana była przez mężczyznę, tym razem przypadła w udziale aktorce.

Pinhead kobietą – reboot Hellraisera

W rękach studia Spyglass powstaje reboot, a właściwie reimaginacja serii. Twórcy zapowiadają, że nowy „Hellraiser” będzie z jednej strony „wierny” oryginałowi, a z drugiej przejdzie „swoistą ewolucję”. I faktycznie: Pinheada zagra tym razem nie aktor, a aktorka. Ikoniczna rola zostanie odwrócona płciowo.

W latach 1987–2018 powstało dziesięć horrorów z serii „Hellraiser”. Głównym antybohaterem filmów był Pinhead, lider Cenobitów – istot z piekielnego wymiaru, gdzie ból i przyjemność łączą się ze sobą w perwersyjny sposób. Postać uderzała swoją aparycją: nosiła długi, czarny płaszcz, miała białą skórę i gwoździe równomiernie powbijane w całej twarzy.

Ikonę horroru grali Doug Bradley, Stephan Smith Collins i Paul T. Taylor. Teraz postać przejdzie metamorfozę: wyuzdany kostium założy transpłciowa aktorka Jamie Clayton. Widzieliśmy ją jako Sashę Booker w trzecim sezonie serialu „Designated Survivor”, jako Nomi Marks w „Sense8” sióstr Wachowskich oraz Tess Van De Berg w produkcji Showtime „Słowo na L: Generacja Q”.

Clive Barker, reżyser „Hellraisera: Wysłannika piekieł” (1987) oraz pomysłodawca postaci Pinheada, pochwalił twórców za to, że „sprowadzili film tam, gdzie jeszcze nigdy nie był żaden poprzedni (z serii – przyp.)”.

Nowy „Hellraiser” ukaże się na platformie VOD Hulu w 2022 roku. W obsadzie filmu znajdują się też Brandon Flynn („Trzynaście powodów”), Hiam Abbass („Sukcesja”), Goran Visnjic, Adam Faison, Drew Starkey, Aoife Hinds i Selina Lo. Reżyseruje David Bruckner; scenariusz napisali Ben Collins i Luke Piotrowski.

Comments are closed.

Czytaj dalej

Więcej z:Filmy