Nowa odsłona serii “Rozmowy z mordercą” Netfliksa już w październiku

Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera
Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera – nowy dokument Netflixa już w październiku / Foto: People, ThoughtCo

“Rozmowy z mordercą” to dokumentalna seria Netfliksa utrzymana w modnej konwencji true crime. W poprzednich latach ukazały się dwie odsłony tego serialu: ich “bohaterami” byli Ted Bundy i John Wayne Gacy. W październiku ukaże się kolejny dokument – tym razem poświęcony Jeffreyowi Dahmerowi.

Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera – premiera na Netflixie już 7 października

W serialu “Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes” (“Rozmowy z mordercą: Taśmy Jeffreya Dahmera”) usłyszymy nigdy dotąd niepublikowane nagrania audio, w których wypowiada się sam psychopata. Tytułowy Dahmer (1960–1994) był jednym z najbardziej niesławnych zabójców z USA. Odpowiadał on za zamordowanie co najmniej siedemnastu chłopców i mężczyzn.

Między 1978 a 1991 rokiem Jeffrey Dahmer grasował na terenie Milwaukee w stanie Wisconsin. Był nekrofilem i kanibalem, a jego brutalne zbrodnie zaszokowały całą Amerykę. W 1992 roku trafił do więzienia – dostał karę szesnastokrotnego dożywocia. Jesienią 1994 r. został zamordowany w zakładzie karnym miasta Portage. Miał trzydzieści cztery lata.

W serialu usłyszymy nagrania audio z udziałem Dahmera oraz jego sądowych obrońców. Będziemy świadkami archiwalnych wywiadów, a twórcy spróbują odpowiedzieć na pytanie: jakim cudem mordercy udało się uniknąć podejrzeń ze strony policji, choć prowadził działalność przestępczą na przestrzeni wielu lat? W serialu twórcy pochylą się nad kwestią odpowiedzialności i skuteczności policji w latach osiemdziesiątych.

Serial skupi się też na ofiarach Dahmera, którymi byli często geje, osoby czarnoskóre, osoby pochodzenia azjatyckiego. Premiera dokumentu “Conversations with a Killer: The Jeffrey Dahmer Tapes” na Netfliksie odbędzie się 7 października 2022.

Warto pamiętać, że jeszcze przed końcem roku ukaże się serial fabularny Ryana Murphy’ego poświęcony temu samemu zabójcy. Rolę główną gra Evan Peters, całość również zobaczymy na platformie Netflix. Możliwe, że serial będzie miał premierę w okolicy jesieni.

W 2017 roku postać Jeffreya Dahmera zagrał Ross Lynch. Dramat “Mój przyjaciel Dahmer” zebrał bardzo dobre recenzje krytyków i zdobył nominację do nagrody za najlepszy film podczas festiwalu w Sitges.

Previous Article
Biały szum Zwiastun

Adam Driver w zwiastunie "apokaliptycznej" komedii "Biały szum"

Next Article
Hokus pokus 2 Doug Jones

"Hokus pokus 2": pierwsze zdjęcie z Dougiem Jonesem

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share