Top 5: Najlepsze role w karierze Dwayne’a Johnsona

Najlepsze filmy z Dwaynem Johnsonem
Najlepsze filmy z Dwaynem Johnsonem – TOP 5 / Foto: Paramount, MGM

Już jesienią tego roku premierę zaliczy “Black Adam” – nowe superbohaterskie widowisko, w którym rolę tytułową gra Dwayne Johnson. The Rock – kiedyś uznawany jedynie za dobrego wrestlera, który nie ma szans zaistnieć w świecie kina – dziś jest jednym z najlepiej opłacanych gwiazdorów dużego ekranu. Poznajcie listę najlepszych ról w jego dorobku.

Najlepsze filmy z Dwaynem Johnsonem – ranking TOP 5

Seria “Szybcy i wściekli”

Nie mogło być inaczej – The Rock już kilkukrotnie dowiódł, że bryluje w samochodowej serii z udziałem Vina Diesela. Panowie nie przepadają za sobą, o czym zresztą mówią otwarcie i z tego powodu zamknięto furtkę na powrót Johnsona do tej serii, ale do tej pory gwiazdor aż pięć razy wcielił się w Luke’a Hobbsa – i za to jesteśmy mu wdzięczni. Ostatni film z cyklu z Johnsonem to “Szybcy i wściekli: Hobbs i Shaw” z 2019 roku.

“Sztanga i cash”

The Rock, Mark Wahlberg i Anthony Mackie w filmie o trzech kulturystach, którzy porywają bogatego biznesmena i torturami próbują przejąć jego majątek. Facetowi udaje się jednak przeżyć i postanawia odpłacić się desperatom – a jest bardzo wpływowym człowiekiem… The Rock pojawia się tu jako Paul Doyle – były więzień uzależniony od kokainy, który odkrył w sobie… miłość do Jezusa. Gwiazdor świetnie odnajduje się u boku wprawionych aktorów i chyba pierwszy raz w swej karierze dowodzi, że ma potężny talent komediowy. Film oparto na faktach.

Czytaj też: Aktorzy-kulturyści. Sportowcy sylwetkowi, którzy zaczęli grać w filmach

“Wyprawa do dżungli”

Dwayne Johnson występuje w “Wyprawie…” jako Frank Wolff – przebiegły kapitan łodzi idealnej na egzotyczne, rzeczne eskapady. Wolff wyrusza z misją do amazońskiej dżungli – chce odnaleźć mitologiczne Drzewo Życia. Wpada jednak w tarapaty – jego tropem rusza niemiecka ekspedycja pod wodzą nieobliczalnego Joachima (Jesse Plemons). Filmem “Wyprawa do dżungli” Johnson dowiódł, że ma w sobie coś z Indiany Jonesa i świetnie odnajduje się w typowo fizycznych rolach, wymagających świetnej choreografii ciała i zdolności kaskaderskich. Za swoją kreację zdobył statuetkę People’s Choice Award.

Ciekawostka: aktor zagrał też w innych filmach z akcją osadzoną w tropikalnych lasach. Są to: “Witajcie w dżungli” (2003) oraz “Jumanji: Przygoda w dżungli”.

Dwayne Johnson Najlepsze filmy, najlepsze role

“Herkules”

Herkulesa grali już tak ikoniczni gwiazdorzy jak Lou Ferrigno czy Kevin Sorbo. Próba stworzenia czegoś nowego na tym gruncie okazała się więc iście… herkulesowym trudem. Johnson świetnie poradził sobie jednak z tym wyzwaniem i choć sam film nie jest idealny, stworzył bardzo wiarygodną kreację. Można powiedzieć, że idealnie odzwierciedla to, jak powinien wyglądać mityczny bohater – nie zdarzyło się to chyba od lat 80. i czasów wspomnianego Ferrigno (który jest zawodowym kulturystą).

“Czerwona nota”

Komedia kryminalna w iście gwiazdorskiej obsadzie. Dwayne Johnson występuje w filmie jako John Hartley – profiler agencji FBI – a Ryan Reynolds i Gal Gadot pojawiają się jako rywalizujący ze sobą kryminaliści. Z ich wspólnego spotkania nie może wyniknąć nic dobrego. Netflix tak poleca ten film: “Johnson, Reynolds i Gadot ścigają się dookoła świata w tym zabawnym i wciągającym filmie przygodowym.”

Honorable mention: “Be Cool”

The Rock w roli bodyguarda-geja i personalnego ochroniarza Vince’a Vaughna? Tak, to trzeba zobaczyć. Za ten występ aktor zdobył nominację do nagrody Teen Choice Award.

Previous Article
The Wager Leonardo DiCaprio

Leonardo DiCaprio zagra w nowym filmie Martina Scorsese dla Apple'a

Next Article
Those About to Die Roland Emmerich

Roland Emmerich nakręci serial o tematyce gladiatorskiej

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share