Powstanie spin-off serii “Rocky” pt. “Drago”

Drago Spin-off
Powstanie film “Drago” – spin-off “Rocky’ego” / Foto: Metro-Goldwyn-Mayer

Niedawno informowaliśmy, że “Creed III” może nie ukazać się w kinach jesienią – teraz wiadomo już, że datę premiery przeniesiono na 3 marca 2023 roku. W międzyczasie powstał pomysł kolejnego spin-offu serii o Rockym Balboa. Jego bohaterem byłby inny ikoniczny pięściarz – Drago.

Drago Spin-off serii Rocky już w fazie przygotowań

Na razie nie wiadomo jeszcze, kto byłby bohaterem filmu – czy Ivan Drago, czy może jego syn, Viktor. Ivana zagrał w przeszłości Dolph Lundgren. Szwed pojawił się w “Rockym IV” z 1985 roku, gdzie był przeciwnikiem Sylvestra Stallone’a na ringu bokserskim. Postać – podobnie jak sam sequel – uchodzi za kultową.

Viktor Drago to syn Ivana, który pojawił się w filmie “Creed II” z 2018 roku. W młodszego pięściarza wcielił się aktor rumuńskiego pochodzenia – mierzący 193 cm Florian Munteanu. Co ciekawe o potencjalnym spin-offie usłyszeliśmy po raz pierwszy jesienią 2021 r.; wspomniał o nim Lundgren w wywiadzie dla “The Hollywood Reporter”. Wtedy projekt miał charakter czysto hipotetyczny.

W “Creedzie II” Viktor Drago był przeciwnikiem Adonisa Creeda (w tej roli Michael B. Jordan). Obecnie nie potwierdzono jeszcze, że Lundgren i Munteanu powrócą w swoich rolach, choć, z racji na tytuł filmu, wydaje się to nieuniknione. Niemal pewne jest, że Sylvester Stallone nie zagra w filmie “Drago” Rocky’ego Balboa. Aktor wyznał niedawno, że nie jest fanem spin-offowej dylogii (“Creed”) i dlatego zrezygnował z udziału w “trójce”.

Filmografię Lundgrena zamyka thriller sensacyjny “90 minut do śmierci” ze Scottem Adkinsem, a już wkrótce premierę zaliczą też “Niezniszczalni 4” z jego udziałem. Floriana Munteanu zobaczymy niebawem w filmie przygodowym “Borderlands” u boku Jamie Lee Curtis i Cate Blanchett.

Czytaj też: TOP 10 – najlepsze filmy sportowe na Netfliksie

Previous Article
Informant Mel Gibson

Mel Gibson w thrillerze policyjnym o fingowaniu własnej śmierci

Next Article
Najlepsze filmy z Sandrą Bullock

Top 5: Najlepsze role w karierze Sandry Bullock

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share