Już jest: prequel “Predatora” doczekał się pierwszego zwiastuna

Prey Zwiastun
Prey Zwiastun filmu (teaser) / Foto: Hulu, Davis Entert., 20th Century Studios

“Prey” to tytuł nadchodzącego filmu, w którym powróci ikoniczny kosmiczny najeźdźca – Predator. Obraz ma charakter prequela i ukaże się na platformie streamingowej Hulu latem tego roku. W sieci zaprezentowano właśnie pierwszy materiał wideo promujący to widowisko. W roli głównej znana z serialu “Legion” Amber Midthunder.

Prey Zwiastun filmu osadzonego w uniwersum Predatora

Na oficjalnym youtube’owym kanale 20th Century Studios udostępniono krótki zwiastun filmu – a właściwie teaser. Trwający niewiele ponad trzydzieści sekund klip to spektakularna scena ucieczki: widzimy bohaterkę filmu, która w popłochu biegnie przez dziki las, aż trafia na szczere pole. Kryje się w wysokiej trawie, wypatrując zagrożenia (zapewne Predatora). Kosmiczny wróg nie zostaje jednak przedstawiony w teaserze – na jego przyjście będziemy musieli zaczekać do lata.

“Prey” zadebiutuje na platformie Hulu już 5 sierpnia 2022 roku. Polska premiera nie została dotąd zapowiedziana, możliwe, że film ukaże się w kinach. Fantastycznonaukowe widowisko wyreżyserował Dan Trachtenberg – twórca innego thrillera science-fiction, “Cloverfield Lane 10”, który pracował też przy “Czarnym lustrze” czy serialowych “The Boys”.

“Prey” to prequel, osadzony… w XVIII wieku. Rzecz dzieje się na Wielkiej Równinie Prerii w roku 1719. Główną bohaterką będzie młoda kobieta, Naru, która jest dzielną i wykwalifikowaną wojowniczką. Wychowała się wśród najlepszych łowców i sama też ma instynkt zabójcy. Kiedy jej osada staje się celem ataku, postanawia wziąć w obronę mieszkańców. Najeźdźca to jednak nie byle kto, a przybysz z kosmosu, wyposażony w broń, o jakiej Naru nigdy nie śniła.

Bohaterami odpierającymi atak Predatora będą Komancze – Indianie Ameryki Północnej. Rodzice odtwórczyni roli przodującej też są z pochodzenia rdzennymi Amerykanami. W obsadzie filmu “Prey” znajdują się również Dane DiLiegro, Stormee Kipp, Stefany Mathias i Dakota Beavers. Scenariusz prequela napisał Patrick Aison (“Jack Ryan”, “Kingdom”).

W pierwszym filmowym “Predatorze” (1987) rolę przodującą stworzył Arnold Schwarzenegger. Film z gatunku akcji i fantastyki naukowej dziś uchodzi za kultowy, a w kinach zarobił blisko 99 mln dolarów.

Czytaj też: “The First Omen” – powstanie prequel klasycznego horroru satanistycznego

Previous Article
Geeked Week 2022

Geeked Week 2022: Netflix zapowiada "Spiderheada", "Szarego człowieka", powroty lubianych seriali

Next Article
Family Guy Sezon 21

"Family Guy" powróci z 21. sezonem. Przedłużono emisję serialu

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share