“Highfire”: Nicolas Cage zagra smoczą bestię uzależnioną od alkoholu

Highfire Nicolas Cage
Highfire Nicolas Cage w obsadzie serialu / Foto: Wikimedia Commons

Nicolas Cage (“Kult”, “Pocałunek wampira”) urodził się, by zagrać tę rolę. Ekscentryczny gwiazdor wcieli się w… pijącego na umór smoka z mokradeł. 58-letni laureat Oscara otrzymał angaż do roli w nowym serialu pt. “Highfire”.

Highfire Nicolas Cage jako smok-alkoholik w nowym serialu

Nicolas Cage dołączył do obsady serialu “Highfire”, który powstaje dla platformy VOD Paramount+. Projekt stanowi adaptację książki Eoina Colfera i jest zapowiadany jako połączenie “Detektywa” z… “Potworem z bagien”. Ma to być serial aktorski, choć Cage pojawi się w nim w roli głosowej – jako tytułowy Highfire, smok żyjący na mokradłach w Luizjanie. Unika on ludzi, jest wielkim miłośnikiem wysokoprocentowych trunków, zwłaszcza wódki, a także filmów muzycznych – zwłaszcza kultowego “Flashdance”.

Highfire był w przeszłości smoczym królem, ale stoczył się na samo dno. Dziś zamieszkuje wyizolowane bagna, a jego jedynymi sąsiadami są aligatory. Całymi dniami ogląda telewizję kablową, prowadzi wegetacyjny tryb życia. Pewnego dnia przecinają się życiowe ścieżki smoka oraz problematycznego nastolatka, Squiba.

Za realizację serialu o absurdalnej tematyce ma odpowiadać Davey Holmes. Nicolas Cage będzie też jednym z producentów wykonawczych. W przeszłości projekt miał powstać na zlecenie studia Amazon.

Niedawno Cage wystąpił w quasi-autobiograficznej roli w komedii “Nieznośny ciężar wielkiego talentu”. Wkrótce zobaczymy go w westernie “The Old Way”, w komedii akcji “The Retirement Plan” oraz w filmie “Renfield”, gdzie pojawi się jako ikoniczny krwiopijca, Drakula.

Previous Article
Barbarian Data premiery

"Barbarian", horror z Billem Skarsgårdem, ma nową datę premiery

Next Article
Thor: Miłość i grom

"Thor 4" zawładnął notowaniami box-office'u. Ile zgarnął po premierze?

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share