Gwiazdor oscarowego “Minari” w nowym filmie Joon-ho Bonga

Steven Yeun
Steven Yeun zagra w filmie sci-fi od reżysera Parasite / Foto: Wikimedia Commons

Steven Yeun (“Minari”) wystąpi u boku Roberta Pattinsona w nowym filmie Joon-ho Bonga, czyli twórcy świetnie ocenionego thrillera “Parasite”. Niezatytułowany projekt powstanie dzięki wytwórni Warner Bros. i będzie adaptacją książki science-fiction “Mickey7”.

Steven Yeun zagra w filmie sci-fi od twórcy Parasite

Będzie to kolejna okazja do współpracy dla Stevena Yeuna i Joon-ho Bonga, którzy kilka lat temu przygotowali wspólnie dramat przygodowy “Okja” dla platformy Netflix. Na razie nie podano do informacji, jaką postać zagra w nowym filmie reżysera 38-letni Koreańczyk; można jednak zakładać, że będzie to jedna z ról przodujących.

Obsadę fantastycznonaukowego widowiska zasilają także: gwiazdor “Batmana” Robert Pattinson, Toni Collette (“Dziedzictwo. Hereditary”), Naomi Ackie (“Pussy Island”) oraz Mark Ruffalo (“Projekt Adam”, “Kapitan Marvel”). Pattinson dostał angaż do roli pierwszoplanowej.

Książka Edwarda Ashtona “Mickey7” opowiada o misji kolonizacyjnej i pokoleniu klonów. Tytułowy Mickey bez ustanku wysyłany jest na misję samobójczą, a potem odradza się na nowo. Postanawia zbuntować się władzy i żyje w ukryciu. Portal “Deadline Hollywood” zaznacza, że Joon-ho Bong – podobnie jak w przypadku wcześniejszych swoich filmów – stawia na oryginalność i nie chce nakręcić wiernej adaptacji opowiadania. Jego filmowa wersja “Mickey7” ma być indywidualną historią, która może różnić się od pierwowzoru.

Jednocześnie dowiadujemy się, że film może przypominać poniekąd “Marsjanina” (2015) i serial “Dark Matter”. Joon-ho Bong jest też autorem scenariusza i producentem; inne stanowiska producenckie zajmują Jeremy Kleiner, Dede Gardner i Dooho Choi.

W dorobku aktorskim Steven Yeuna znajdują się takie tytuły jak: świetnie oceniony dramat “Płomienie”, serial “The Walking Dead”, horror komediowy “Korpo”, surrealistyczny film “Przepraszam, że przeszkadzam” czy “Minari” – dramat, który zdobył pięć nominacji do Oscara, a zgarnął jedną statuetkę.

Previous Article
James Caan nie żyje

Nie żyje nominowany do Oscara aktor James Caan

Next Article
Na chwilę na zawsze Teledysk

"Mam dość" - posłuchaj przebojowej piosenki z filmu "Na chwilę, na zawsze"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share