“Stranger Things 4” dominuje nad konkurencją. Serial nadal króluje na Netfliksie

Stranger Things 4
Stranger Things 4 – oglądalność na Netfliksie / Foto: Netflix, 21 Laps Entertainment

To, że “Stranger Things 4” okaże się sporym sukcesem dla Netfliksa, było pewne od dawna. Serial na dość długo zniknął z platformy VOD i powrót nowych odcinków nastąpił dopiero po kilku latach. Jednak chyba nawet twórcy nie liczyli na taki triumf, jaki udało im się osiągnąć. Dziś “Stranger Things” może konkurować już tylko ze “Squid Game” wśród najpopularniejszych seriali giganta streamingowego.

Stranger Things 4 – wyniki oglądalności na Netfliksie

Netflix opublikował listę najchętniej oglądanych produkcji (filmów i seriali) z okresu od 13 do 19 czerwca. Choć czwarta seria “Stranger Things” zadebiutowała na platformie już pod koniec maja, aż do teraz cieszy się olbrzymim zainteresowaniem widzów. Nowe odcinki wciąż okupują pierwsze miejsce listy największych serialowych hitów świata. Co ciekawe trzeci sezon zajmuje w tym notowaniu pozycję czwartą, drugi sezon – pozycję piątą, a pierwszy sezon – miejsce szóste. W Top 5 listy znajdują się też “Peaky Blinders 6” oraz “Pierwsze zabójstwo”.

Oficjalnie 4. seria “Stranger Things” jest drugą najbardziej udaną serialową premierą w historii Netfliksa (nie do pobicia pozostaje, oczywiście, “Squid Game”). Warto też zaznaczyć, że druga część czwartej puli odcinków ukaże się na platformie 1 lipca i na pewno też “rozbije bank”.

Jak przedstawia się podium listy najpopularniejszych filmów Netfliksa z ubiegłego tygodnia? Pierwsze miejsce zajmuje film koszykarski “Rzut życia” z Adamem Sandlerem. Drugie należy do “Pajęczej głowy” z Chrisem Hemsworthem, trzecie – do animacji “Kurozając i zagadka Chomika Ciemności”. Dalsze pozycje w Top 10 filmów obejmują: dokument “Jennifer Lopez: Halftime”, “Gniew Boży”, “Centauro”, film akcji “Przechwycenie”, “Kolizja”, komedia romantyczna “Parada serca” oraz dramat “Drzewa pokoju”.

Na polskim Netfliksie lista najpopularniejszych filmów jest dość podobna, z tą różnicą, że na jej czołową trójkę składają się: “Pajęcza głowa” (#3), “Rzut życia” (#2) oraz “Parada serc” (#1). Wśród seriali również znajdziemy wszystkie sezony “Stranger Things”, a czwarty zajmuje szczyt podium.

Czytaj też: Kontrowersje wokół 4. sezonu “Stranger Things” i litewskiego więzienia

Previous Article
Spellbound Nicole Kidman

Nicole Kidman i Javier Bardem jako królewska para w animacji "Spellbound"

Next Article
Dolina umarłych Zwiastun

Zwiastun filmu Netfliksa o zombie i nazistowskich eksperymentach

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share