Kevin Spacey gwiazdą dramatu historycznego o wnuku Czyngis-chana

1242 Kevin Spacey
1242 Kevin Spacey dostał rolę w mongolskim dramacie historycznym / Foto: Wikimedia Commons

Podczas targów filmowych w Cannes odbędzie się pitching filmu “1242”, którego gwiazdą zostanie Kevin Spacey. Ma to być dramat historyczny o wnuku legendarnego Czyngis-chana. Projekt powstanie jako koprodukcja mongolsko-europejska. Zdjęcia do filmu startują jesienią.

1242: Kevin Spacey wraca do aktorstwa w nowym filmie – dramacie historycznym

Projekt “1242” zostanie zrealizowany jako koprodukcja trzech państw: Wielkiej Brytanii, Węgier i Mongolii. Oficjalnie zapowiadany jest jako najbardziej widowiskowe przedsięwzięcie z udziałem Kevina Spaceya od 2017 roku, kiedy został on oskarżony o napaść o charakterze seksualnym. Później widzieliśmy aktora w dramacie “Klub miliarderów”, który okazał się klapą finansową, oraz w niezależnym krótkim metrażu “Let Me Be Frank”.

Okres zdjęciowy rozpocznie się w październiku tego roku, a materiały będą kręcone w Mongolii i na Węgrzech. Z projektem wiązani są też inni aktorzy: Christopher Lambert (“Nieśmiertelny”), Eric Roberts (“Prawi Gemstonowie”), Terence Stamp (“Mroczne materie”) oraz debiutanci – Genevieve Florence i Jeremy Neumark-Jones. Scenariusz przygotowała Joan Lane we współpracy z Aronem Horvathem, producentami będą Kornel Sipos i Bill Chamberlain. Na stanowisko reżyserskie wybrano Petera Soósa.

Soós to dobrze znany w swoim kraju, węgierski reżyser, który ostatnio pracował przy serialu “Korhatáros szerelem” stacji TV2. Bohaterem projektu będzie Batu-chan, czyli wnuk Czyngis-chana – założyciela mongolskiego imperium. To za sprawą Batu-chana miała miejsce inwazja na Europę w XIII wieku. “1242” pomyślany został jako dramat historyczny o świetnie wyszkolonym dowódcy wojskowym.

Obecnie nie wiadomo, kiedy film miałby ukazać się w kinach, i czy prezentacja projektu na targach canneńskich przyniesie pozytywne rezultaty. Możliwe, że obraz zostanie oprotestowany za sprawą wiązanego z nim, kontrowersyjnego nazwiska (Spacey), a co za tym idzie – nie znajdzie on wielu dystrybutorów na arenie międzynarodowej.

Zanim padły oskarżenia o molestowanie seksualne, Spacey uchodził za jednego z najlepszych aktorów swojego pokolenia. Dwukrotnie zdobył Nagrodę Akademii Filmowej – za rolę przodującą w “American Beauty” oraz drugoplanowy występ w “Podejrzanych” Bryana Singera.

Previous Article
Zwyczajna przysługa 2

Anna Kendrick i Blake Lively powrócą w kontynuacji "Zwyczajnej przysługi"

Next Article
Tom Hanks i Robin Wright

Twórcy i obsada "Forresta Gumpa" ponownie spotkają się na planie zdjęciowym

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share