Jude Law w filmie historycznym o Henryku VIII. Zagra angielskiego króla

Jude Law dołączył do obsady filmu historycznego “Firebrand”. Zagra despotycznego króla Anglii. Rolę jego małżonki otrzymała Michelle Williams.
Firebrand Jude Law
Firebrand Jude Law jako król-despota / Foto AZN: Wikimedia Commons

W kinach wciąż gości jeszcze “Ostatni pojedynek” Ridleya Scotta (o legendarnej bitwie Jeana de Carrouges’a i Jacques’a Le Gris’a), a na horyzoncie wyrasta już kolejny film historyczny. Jude Law dołączył właśnie do obsady widowiska Karima Aïnouza o życiu Henryka VIII Tudora.

Firebrand Jude Law jako despotyczny król

Projekt nosi tytuł “Firebrand” i pomyślany został jako film historyczny przeplatający się z psychologicznym horrorem. Jude Law wystąpi w nim jako Henryk VIII – król Anglii i Irlandii wywodzący się z dynastii Tudorów. Obraz przedstawi losy nie tylko Henryka, ale też ostatniej z jego wielu żon – Katarzyny Parr. Ta postać przypadła w udziale czterokrotnie nominowanej do Oscara Michelle Williams (“Blue Valentine”).

Henryk VIII miał łącznie sześć żon. Wiele z nich wypędził z królestwa lub nawet zamordował w przypadku, gdy nie były w stanie urodzić męskiego potomka. Twórcy uznali, że krwawa historia angielskiego króla stanowi kanwę dla ambitnego, psychologicznego kina grozy. Obraz wyreżyseruje pochodzący z Brazylii Karim Aïnouz – twórca m.in. “Futuro Beach” oraz “Niewidocznego życia sióstr Gusmao”.

Scenariusz “Firebrand” przygotuje kobiecy duet – Jessica Ashworth i Henrietta Ashworth. Pierwszy klaps na planie filmowym padnie w nadchodzącym roku.

Previous Article
Extrapolations Tobey Maguire

Plejada gwiazd w serialu o skutkach zmian klimatu: w obsadzie m.in. Maguire i Cotillard

Next Article
Król tygrysów sezon 2 zwiastun

ZWIASTUN: "Król tygrysów", sezon 2. - przebój Netfliksa wraca na ekrany

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share