Box office: “Doktor Strange 2” okazał się kasowym przebojem

Doktor Strange 2 hitem kinowym
Doktor Strange 2 hitem kinowym / Foto: Marvel Studios, Walt Disney Studios

Pozytywne recenzje krytyków okazały się trafione i pociągnęły za sobą dobrą passę w notowaniach box-office’u. Film “Doktor Strange w multiwersum obłędu” w reżyserii Sama Raimiego okazał się gigantycznym hitem komercyjnym nie tylko w USA.

Doktor Strange 2 hitem kinowym na całym świecie. Ile zarobił film Marvela?

“Doktor Strange 2” zgarnął do tej pory 450 mln dolarów w kasach box-office’u. Wynik jest o tyle imponujący, że premiera widowiska odbyła się zaledwie przed weekendem. W Ameryce Północnej film zarobił w ciągu trzech dni łącznie 185 mln USD, pokonując mocnych konkurentów – “Pan Wilk i spółka. Bad Guys”, “Sonic 2. Szybki jak błyskawica”, “Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”. W USA jest to obecnie najlepiej zarabiający film 2022 roku obok “Batmana”, “Uncharted” i “Sonica 2”.

“Doktor Strange 2” notuje świetne wyniki finansowe właściwie wszędzie – w Europie, Ameryce Południowej, Azji, na antypodach. W Korei Południowej przez kilka dni zarobił 30 mln dolarów, a w Wielkiej Brytanii – 24,7 mln. Zyski z dystrybucji w Meksyku wyniosły 21,5 mln USD. W Brazylii film zgarnął dotąd 16,3 mln dolarów, w Indiach – 12,7 mln, w Australii – 12,6 mln, w Niemczech – 12 mln, a w Japonii – 9,4 mln. Zyski poza Ameryką Północną wynoszą 265 mln USD. Film już teraz znajduje się w notowaniu Top 50 najbardziej dochodowych produkcji superbohaterskich i będzie rósł na tej liście – oczekuje się, że nie szybko opuści zestawienia box-office’u.

Film przyniósł Samowi Raimiemu najlepsze otwarcie kinowe jego kariery, jest też 7. najlepszym otwarciem dla filmu produkcji Marvel Studios.

W superprodukcji występują między innymi Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Michael Stuhlbarg, Rachel McAdams i Chiwetel Ejiofor.

Previous Article
Knox Goes Away Michael Keaton

Michael Keaton wyreżyseruje thriller w stylistyce kina noir. Zagra też jedną z ról

Next Article
Lingui Premiera VOD

Premiera VOD: nominowany do Złotej Palmy dramat "Lingui", o prawach kobiet w Afryce

Related Posts
Filmy sportowe, które trzeba znać
Więcej

Filmy sportowe, które trzeba znać

Przygotowaliśmy 3 propozycje filmów, które absolutnie każdy fan zmagań sportowych powinien zobaczyć. Różne historie łączy zacięta rywalizacja, mocne…
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share