Box office: “Doktor Strange 2” okazał się kasowym przebojem

Doktor Strange 2 hitem kinowym
Doktor Strange 2 hitem kinowym / Foto: Marvel Studios, Walt Disney Studios

Pozytywne recenzje krytyków okazały się trafione i pociągnęły za sobą dobrą passę w notowaniach box-office’u. Film “Doktor Strange w multiwersum obłędu” w reżyserii Sama Raimiego okazał się gigantycznym hitem komercyjnym nie tylko w USA.

Doktor Strange 2 hitem kinowym na całym świecie. Ile zarobił film Marvela?

“Doktor Strange 2” zgarnął do tej pory 450 mln dolarów w kasach box-office’u. Wynik jest o tyle imponujący, że premiera widowiska odbyła się zaledwie przed weekendem. W Ameryce Północnej film zarobił w ciągu trzech dni łącznie 185 mln USD, pokonując mocnych konkurentów – “Pan Wilk i spółka. Bad Guys”, “Sonic 2. Szybki jak błyskawica”, “Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore’a”. W USA jest to obecnie najlepiej zarabiający film 2022 roku obok “Batmana”, “Uncharted” i “Sonica 2”.

“Doktor Strange 2” notuje świetne wyniki finansowe właściwie wszędzie – w Europie, Ameryce Południowej, Azji, na antypodach. W Korei Południowej przez kilka dni zarobił 30 mln dolarów, a w Wielkiej Brytanii – 24,7 mln. Zyski z dystrybucji w Meksyku wyniosły 21,5 mln USD. W Brazylii film zgarnął dotąd 16,3 mln dolarów, w Indiach – 12,7 mln, w Australii – 12,6 mln, w Niemczech – 12 mln, a w Japonii – 9,4 mln. Zyski poza Ameryką Północną wynoszą 265 mln USD. Film już teraz znajduje się w notowaniu Top 50 najbardziej dochodowych produkcji superbohaterskich i będzie rósł na tej liście – oczekuje się, że nie szybko opuści zestawienia box-office’u.

Film przyniósł Samowi Raimiemu najlepsze otwarcie kinowe jego kariery, jest też 7. najlepszym otwarciem dla filmu produkcji Marvel Studios.

W superprodukcji występują między innymi Benedict Cumberbatch, Benedict Wong, Michael Stuhlbarg, Rachel McAdams i Chiwetel Ejiofor.

Previous Article
Knox Goes Away Michael Keaton

Michael Keaton wyreżyseruje thriller w stylistyce kina noir. Zagra też jedną z ról

Next Article
Lingui Premiera VOD

Premiera VOD: nominowany do Złotej Palmy dramat "Lingui", o prawach kobiet w Afryce

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share