Benedict Cumberbatch w nowym widowisku Wesa Andersona – adaptacji prozy Roalda Dahla

Wes Anderson i Benedict Cumberbatch połączą siły, pracując przy filmie Netfliksa. Będzie on adaptacją opowiadania Roalda Dahla.
Wes Anderson i Benedict Cumberbatch
Wes Anderson i Benedict Cumberbatch pracują przy filmie Netfliksa / Foto Prime: Wikimedia Commons

Ponad dekadę po premierze “Fantastycznego Pana Lisa” Wes Anderson znów powraca do prozy Roalda Dahla. Słynny reżyser nakręci filmową wersję opowiadania “The Wonderful Story of Henry Sugar”, a do współpracy zaprosił Benedicta Cumberbatcha.

Wes Anderson i Benedict Cumberbatch połączą siły, pracując przy filmie Netfliksa

Projekt powstanie dla platformy VOD Netflix. Na razie nie wiadomo, jaką postać zagra w nim Benedict Cumberbatch, ale powinna być to rola przodująca. Gwiazdor “Psich pazurów” i serialu “Sherlock” wyznał jakiś czas temu, że komediodramat “Genialny klan” Andersona (2001) to jeden z trzech jego ulubionych filmów.

Opowiadanie “The Wonderful Story of Henry Sugar” po raz pierwszy ukazało się w drugiej połowie lat siedemdziesiątych. Jego bohater, pewien bardzo bogaty jegomość, poznaje historię pacjenta indyjskiego szpitala, który potrafi widzieć nawet z bandażem wokół oczu. Tytułowy Henry postanawia zrobić wszystko, by tylko posiąść tę cudowną zdolność. Dzięki niej będzie mógł oszukiwać podczas partyjek w pokera.

Zanim ruszą prace na planie filmu o Henrym, ukaże się inny projekt Wesa Andersona, “Asteroid City”. W tej gwiazdorsko obsadzonej tragikomedii zagrali m.in. Bill Murray, Tom Hanks, Tilda Swinton, Bryan Cranston, Jeff Goldblum, Margot Robbie, Scarlett Johansson, Hope Davis, Liev Schreiber, Matt Dillon i Sophia Lillis. Obraz ma ukazać się w 2022 roku – dokładnej daty na razie nie podano.

Previous Article
Premiery CANAL+ Styczeń 2022

Nowości CANAL+: m.in. "Nie czas umierać", "Wesele", "Zabójczy koktajl"

Next Article
Rooney Mara jako Audrey Hepburn

Rooney Mara w roli Audrey Hepburn. Luca Guadagnino nakręci film biograficzny o życiu aktorki

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share