Twórca “Czarnobyla” jednym z reżyserów serialu “Dune: The Sisterhood”

Dune: The Sisterhood Johan Renck
Dune: The Sisterhood Johan Renck reżyserem serialu / Foto: Warner Bros., Legendary

Johan Renck, twórca nagradzanego serialu “Czarnobyl”, został wytypowany na reżysera serialu “Dune: The Sisterhood”, osadzonego w świecie “Diuny”. 55-letni Szwed nakręci dwa pierwsze odcinki nadchodzącej, małoekranowej produkcji, która powstaje dla serwisu streamingowego HBO Max.

Dune: The Sisterhood Johan Renck wytypowany na reżysera serialu

Serial “Dune: The Sisterhood” będzie prequelem ubiegłorocznej “Diuny” Denisa Villeneuve’a. Renck, który współpracował już z HBO przy wspomnianym “Czarnobylu”, będzie też pełnił funkcję producenta wykonawczego. Z początku Villeneuve sam miał nakręcić odcinek pilotażowy, ale musiał zrezygnować z tej roli. Uniemożliwiły mu to prace na planie pokrewnego projektu – kinowej “Diuny 2”.

Akcja serialu “Dune: The Sisterhood” będzie osadzona dziesięć tysięcy lat przed wydarzeniami z “Diuny” (2021). Scenariusz przygotowuje Diane Ademu-John (“Pamiętniki wampirów“, “Nawiedzony dwór w Bly”) i oczywiście bazuje on na prozie Franka Herberta. Postaciami centralnymi w serialu zostaną kobiety – członkinie zakonu Bene Gesserit. Do tajemniczego stowarzyszenia należały tak kultowe bohaterki serii “Diuna”, jak Lady Jessika czy Gaius Helena Mohiam. Jednym z wątków w serialu może być ten ogniskujący się wokół czarownic, które chcą zapanować nad wszechświatem.

Serial przygotowuje HBO we współpracy z wytwórnią Legendary Television. Na razie nie wybrano jeszcze członków obsady.

Johan Renck pracował przy takich serialach jak “The Walking Dead”, “Breaking Bad” i “Wikingowie”; nakręcił też dramat psychologiczny “Gdzie jest Nancy?” z 2008 roku. Za “Czarnobyl” uhonorowano go dwiema statuetkami Emmy.

Previous Article
Watcher Zwiastun

Gwiazda kultowego “Coś za mną chodzi” Maika Monroe w zwiastunie horroru "Watcher"

Next Article
Andrew Garfield rezygnuje z aktorstwa

Andrew Garfield bierze wolne od pracy - postanowił "odpocząć" od aktorstwa

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share