Powstaje serial “Dune: The Sisterhood”, osadzony w uniwersum “Diuny”. To projekt HBO

Powstaje serial “Dune: The Sisterhood”, który będzie osadzony w świecie “Diuny”. Bohaterkami spin-offu będą członkinie zakonu Bene Gesserit.
Dune: The Sisterhood
Dune: The Sisterhood – nowy serial HBO / Foto AZN: Warner Bros., Legendary

Podczas niedawnego festiwalu filmowego w Wenecji Denis Villeneuve zdradził, że planuje realizację trylogii dziejącej się w uniwersum “Diuny” i bazującej na powieściach Franka Herberta. Pierwsza odsłona ukazała się już w kinach i zarobiła dotąd 220 mln dolarów. Okazuje się, że HBO ma w planach alternatywny projekt – to serialowy spin-off space opery.

Dune: The Sisterhood – nowy serial dziejący się w świecie Diuny

HBO Max wyemituje serial “Dune: The Sisterhood”, również na kanwie książki Herberta. Postaciami centralnymi zostaną w nim kobiety – członkinie zakonu Bene Gesserit. Do tajemniczego stowarzyszenia należały tak kultowe bohaterki serii “Diuna”, jak Lady Jessika czy Gaius Helena Mohiam.

Jednym z wątków w serialu może być ten ogniskujący się wokół czarownic, które chcą zapanować nad wszechświatem. Showrunnerką “Dune: The Sisterhood” została Diane Ademu-John, która pracowała jako producentka wykonawcza przy “Nawiedzonym dworze w Bly” Netfliksa. Wydarzenia ze spin-offu mają być powiązane z tymi z filmu Villeneuve’a.

Zgodnie z zapowiedzią twórców członkinie zakonu Bene Gesserit dotrą w serialu na planetę Arrakis, którą w filmowej “Diunie” odwiedza ród Atrydów.

Previous Article
Niezniszczalni 4 Stallone

"Niezniszczalni 4": Stallone o przyszłości serii, strongman Eddie Hall na zdjęciach z planu

Next Article
Christmas at the Ranch

To będą queerowe święta: zapowiedziano premierę lesbijskiej komedii romantycznej "Christmas at the Ranch"

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share