Box office: “Morbius” numerem jeden w amerykańskich kinach

Box office Morbius
Box office Morbius – wyniki finansowe w weekend otwarcia / Foto Prime: Marvel Studios, Sony, Columbia

To nie żart: 1 kwietnia w kinach zadebiutował “Morbius”, długo wyczekiwany film superbohaterski z Jaredem Leto. Obraz wszedł na ekrany w prima aprilis (m.in. w Polsce, USA, Japonii czy Hiszpanii) i wielu obawiało się, że jego wyniki finansowe same w sobie będą śmieszne. Tak się jednak nie stało.

Box office Morbius numerem jeden w USA

“Morbius” w reżyserii Daniela Espinosy zarobił w weekend otwierający 39,1 mln dolarów w Ameryce Północnej oraz 44,9 mln USD w innych krajach, co daje łączne przychody na poziomie 84 mln. Film kosztował około 75 mln dolarów, więc zakładając, że w kolejnych tygodniach podtrzyma dobrą tendencję zarobkową, może okazać się umiarkowanym przebojem kasowym.

Start w Ameryce okazuje się całkiem udany: eksperci szacowali, że “Morbius” zarobi tu mniej, bo około 33 mln USD. Zarobki przekraczające 39 mln pozwoliły nowej produkcji Sony i Marvela uplasować się na szczycie notowania box office’u. Tuż za “Morbiusem” znajduje się komedia “Zaginione miasto”, a czołówkę box office’u zamyka “Batman” z Robertem Pattinsonem. Dalsze miejsca w tegotygodniowym notowaniu zajmują: “Uncharted”, “Jujutsu Kaisen 0”, “RRR”, “Spider-Man: Bez drogi do domu” (16 tygodni na ekranach kin!), “Pies” z Channingiem Tatumem, slasher “X” oraz “Wszystko wszędzie naraz”.

Dokładne wyniki box-office’owe z innych państw są na razie nieznane. Wkrótce powinniśmy poznać przychody z Australii, Niemiec, Meksyku i Wielkiej Brytanii.

Rolę główną w “Morbiusie” zagrał Jared Leto – niedawno “uhonorowany” Złotą Maliną za kreację w “Domu Gucci”. Tytułowy bohater filmu cierpi z powodu rzadko spotykanej choroby krwi i jest zdeterminowany, by pomóc innym, którzy borykają się z tym samym problemem. Jednocześnie doktor Michael Morbius odkrywa w sobie ciągoty do zła i zniszczenia. Odkrywa, że ma mroczną, wampirzą stronę i zyskuje nadludzkie zdolności.

Previous Article
Antoni Królikowski

Antoni Królikowski w ogniu krytyki. Jego poczynania nazwano "niemoralnymi" i "prymitywnymi"

Next Article
Titanic 666 Zwiastun

ZWIASTUN: "Titanic 666", czyli nowy "potworek" od studia The Asylum

Related Posts
Ads Blocker Image Powered by Code Help Pro

Ads Blocker Detected!!!

Wykryliśmy, że używasz rozszerzeń do blokowania reklam :(

Uprzejmie prosimy o wsparcie nas poprzez wyłączenie blokad reklam.

 

Dziękujemy i życzymy miłej lektury :)

Total
0
Share